´Geçmişten Bugüne İda´nın Yolculuğu 2´ Liv Hospital´da

Cumhuriyetin 100. yılında sanatın birleştirici gücü ve sevginin dili ile oluşturulan İda İstiroti´nin Yaşam ve Sevgi temalı ´Geçmişten Bugüne İda´nın Yolculuğu 2´ adlı kişisel sergisi 14 Aralık Perşembe günü Liv Hospital Ulus´da sanatseverlerle buluşuyor.

Toplum
6 Aralık 2023 Çarşamba

Sergiyi temsilen ‘Yeni yılda iyi dilekler buluşması’ başlığı altında gerçekleştirilecek söyleşinin moderatörlüğünü Gülen Beylikçi yapacak. Sergi açılış söyleşisinde Beylikçi’ye Devlet Tiyatrocusu Ayşen İnci, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Tamer Sözen eşlik edecek. Eserlerin satışından elde edilen gelirin Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği (UKDD) aracılığıyla gazi ve şehit polislerin ailelerine bağışlanacağı sergi 29 Aralık’a kadar Liv Hospital Ulus’da ziyaret edilebilecek.

İda İstiroti sergiyi şu sözlerle anlatıyor: “Adına hayat denilen bu yolculukta sayısız güzellikler vardır. Hangi pencereden baktığınla ilgilidir hayatın sana kattıkları. Karmaşanın çok boyutlu olarak arttığı ve dönüşen dünyamızda değişmeyen en önemli konu sanatın bu değişimin içinde kendi dengemizi bulmaya yardımcı olmasıdır. Sanatı icra edenle, izleyenin ortak duygularda buluşması bizlere farklı ilhamlar verir. Cumhuriyetimizin 100. yılında sanatın birleştirici gücü, sevginin dili ile oluşturduğum eserlerimle ihtiyaç sahiplerine destek olmak istedim. Eserlerimin satışından elde edilen gelirin Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği’ne (UKDD) bağışlanacak olması benim için ayrı bir mutluluk.  Düşüncelerime destek olan Liv Hospital Ailesine, sevgili Monik İpekel’e, fikirleri ve yardımlarıyla bana yol gösteren sevgili Nebahat Hocam’a, resimlerimin fotoğraflarını çeken Valeri Bahar’a ve beni her zaman motive eden canım kızım Meri’ye teşekkür ve sevgilerimi sunuyorum.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün