TBF´nin yerli statüsüne son verdiği Larkin´den milli takım sözü

Anadolu Efes Kaptanı Shane Larkin TBF Disiplin Kurulu´nun yerli statüsünü almasına dair "Milli takımla ilgili bir karar almadım. Benim dışımda" dedi.

Spor
27 Eylül 2023 Çarşamba

TBF Disiplin Kurulu’nun Milli Takıma gelmedikleri gerekçesiyle 5’er maç ceza verdiği, yönergeler uyarınca Türk lisansı çıkarma hakkını kaybeden Fenerbahçe Beko’dan Scottie Wilbekin ve Anadolu Efes’ten Shane Larkin, Tahkim'e gitme kararı aldı. Shane Larkin, Anadolu Efes'in düzenlediği medya gününde konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Larkin, sakatlığı nedeniyle A Milli Basketbol Takımı'nın FIBA Olimpiyat Ön Eleme Turnuvası kadrosunda yer alamamasına ilişkin soruya ise "Milli takım ve gelecekle ilgili bir karar almadım. Benim dışımda gelişen kamuoyunun bildiği olaylar var. Şu anda Anadolu Efes'e odaklanmış durumdayım. Gelecekte benimle ilgili ne kararlar vereceklerini göreceğiz." cevabını verdi.

Sakatlığını atlattığını ve kendisini iyi hissettiğini ifade eden tecrübeli oyun kurucu, "Anadolu Efes'te ilk kez sezon öncesi hazırlıklarına tam olarak sağlıklı bir şekilde katıldım. Kendimi çok hazır ve sağlıklı hissediyorum. Bunun sezon boyunca performansımı olumlu şekilde etkileyeceğini düşünüyorum. Bu yaz NBA ve Avrupa'dan transfer teklifi almadım. Şu an Anadolu Efes ile bir yıl daha sözleşmem var ve buraya odaklanmış durumdayım. Ana odağım yeni oyuncular ve antrenörümüzle Anadolu Efes'te başarılı bir sezon geçirmek." diye konuştu.

NBA takımlarından Oklahoma City Thunder'a transfer olan eski takım arkadaşı Vasilije Micic ile ilgili de konuşan Larkin, "Micic gibi yetenekli ve kariyerli bir oyuncuyu kaybetmek hiç kolay değil. Ancak onun yerini doldurmak, bir oyuncunun sorumluluğu olmamalı. Bunu takım olarak idare etmek durumundayız. Takım olarak onun yokluğunu hissettirmemeli ve bu eksiği yeni transferlerimizle kapatmak zorundayız" yorumunu yaptı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün