Cumhurbaşkanı Erdoğan, Netanyahu ile telefonda görüştü

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail´de hükümeti kurmakla görevlendirilen Binyamin Netanyahu, Cumhurbaşkanı Erdoğan´ı telefonla arayarak, İstanbul´daki terör saldırısı nedeniyle başsağlığı diledi.

Dünya
17 Kasım 2022 Perşembe

Binyamin Netanyahu ayrıca Türkiye’nin Rusya-Ukrayna arasındaki arabuluculuk çabalarının dünya için önemli olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise, Binyamin Netanyahu’ya taziye için araması dolayısıyla teşekkür ederek, iki gün önce İsrail’in Ariel bölgesindeki terör saldırısının kendilerini üzdüğünü dile getirdi. Erdoğan ayrıca İsrail’deki seçim sonuçlarının ülke ve bölge için hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Türkiye ile İsrail ilişkilerinde iki tarafın da sergilediği güçlü irade sayesinde yeni bir döneme girdiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilişkileri karşılıklı çıkarlar temelinde hassasiyetlere saygı göstererek devam ettirmenin ve sürdürülebilir bir zeminde güçlendirmenin ortak menfaat olduğunu ifade etti.

Erdoğan ve Netanyahu, iki ülke arasındaki ekonomik ve siyasi ilişkileri önemli ölçüde güçlendirmek için harekete geçmenin yollarını da ele aldı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün