AB´den Filistin´in antisemit ders kitaplarına kınama

Avrupa Parlamentosu´nun Bütçe Kontrol Komitesi, Filistin Yönetimini AB tarafından sağlanan fonları kullanarak antisemit içerikleri olan yeni ders kitapları oluşturduğu için kınayan bir önergeyi kabul etti.

Dünya
4 Nisan 2022 Pazartesi

Önerge, Okul Eğitiminde Barışı ve Kültürel Hoşgörüyü İzleme Enstitüsü'nün (IMPACT-se) geçtiğimiz haftalarda enstitü liderliği tarafından yürütülen bir dizi toplantıda komite üyelerine sunulan Ocak 2022 raporu sonrası hazırlandı.

IMPACT-se raporuna göre, maaşları AB tarafından finanse edilen ve Filistinli memurlar tarafından hazırlanan binlerce sayfalık yeni ders kitapları antisemitizmi teşvik ediyor.

IMPACT-se CEO'su Marcus Sheff, ‘‘Filistin Yönetimi Dalal Mughrabi gibi bir teröristin izinden gitmeyi öğretmeye çalışıyor. Bu korkunç bir karar’’ dedi.

AB tarafından yapılan açıklamada, ‘‘Filistin Yönetiminin okul kitaplarındaki sorunlu ve nefret dolu içeriklerinden dolayı endişe duyuyoruz. Bu nedenle Filistin Yönetimi ve ilgili uzmanların müfredatı süratle değiştirmesini talep ediyoruz’’ ifadelerine yer verildi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR