Bennett´ten Kral Abdullah´a teşekkür

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, pazar günü, Ramazan´da yaşanabilecek olası saldırılarla ilgili Ürdün Kralı II. Abdullah ile telefonda görüştü.

Dünya
4 Nisan 2022 Pazartesi

İki lider, Ramazan’da İsrailliler ve Filistinliler arasında yaşanabilecek gerilimi azaltmanın önemini tartıştı.

Bennett Ramazan ayı vesilesiyle Kral Abdullah'a, ailesine ve Ürdün halkına iyi dileklerini iletti.

Kral Abdullah, Özellikle Ramazan ayının başlamasıyla birlikte Müslümanların Mescid-i Aksa’da namaz kılmasının önündeki tüm engellerin kaldırılması ve gerilimi tırmandırabilecek provokasyonların önlenmesi çağrısında bulundu.

Bennett, Abdullah'ın geçen hafta İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog'un ziyareti sırasında yaptığı kınamaya atıfta bulunarak, "Ürdün Kralı'na son günlerde İsrail'de meydana gelen terör saldırılarına karşı yaptığı açıklama için teşekkür ederim" dedi.

Kral Abdullah, Herzog ile görüşmesi sırasında yaptığı açıklamada, İsrail ve Filistin Yönetimi arasındaki çatışmaların çok uzun sürdüğünü ve ortaya çıkan şiddetin çok fazla acıya neden olmaya devam ettiğini belirtmişti. Ürdün'ün her türlü şiddeti kınadığını ifade eden Kral Abdullah, İsrailliler ve Filistinliler arasındaki şiddetin durması için herkesin barışı sağlamaya çalışmasının zorunlu olduğunu vurgulamıştı.

Görüşmede ayrıca, iki ülke arasındaki iş birliği, ilişki ve diyaloğun sürmesinin ele alındı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR