Ben & Jerry´s´den Anuradha Mittal, ´Yılın Antisemiti´ seçildi

Ben & Jerry´s Yönetim Kurulu Başkanı Anuradha Mittal, StopAntisemitism tarafından üçüncüsü düzenlenen yarışmada ´Yılın Antisemiti´ seçildi.

Dünya
30 Aralık 2021 Perşembe

Çevrimiçi düzenlenen yarışmada İngiliz şarkıcı Dua Lipa ikinci, ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Marjorie Taylor Greene üçüncü oldu.

StopAntisemitism'in kurucusu ve İcra Direktörü Liora Rez, "Yahudi halkına ve ulusuna karşı nefret ve bağnazlık kusmanın sonuçları olmalı. Bu yarışmada finalist olmak da bunlardan biri’’ dedi.

Rez, “Yarışmayı ilk kez duyurmaya başladığımızda, birçok insan listemizdeki bazı kişilerin daha önce Yahudi karşıtı inançları benimsemesine şaşırdıklarını belirtti. Örneğin, bir makyaj sanatçısı bize ulaştı ve bir Dua Lipa projesi için sette çalıştığını ve antisemit olduğunu bilseydi onunla çalışmayı asla kabul etmeyeceğini söyledi" dedi.

StopAntisemitism’e göre Mittal, Ben & Jerry'nin İsrail'in çeşitli bölgelerinde yaşayan Yahudilere dondurma satmayı bırakma kararına öncülük etti.

Mittal aynı zamanda İsrail'i haksız yere sömürgecilik ve daha fazlasıyla suçlayan bir ‘politika düşünce kuruluşu’ Oakland Enstitüsü'nün Kurucusu ve İcra Direktörlüğü’nü üstleniyor.

Mittal ayrıca Yahudi halkına karşı nefreti teşvik ettiği için Kadınlar Yürüyüşü'nden atılan Amerikalı-Filistinli aktivist Linda Sarsour’u Ben & Jerry’s'e ortak yaptı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün