Mossad: “İran Devlet Başkanı zihinsel olarak rahatsız“

İsrail Başbakanı Naftali Bennett, Ortadoğu´daki özellikle İran´daki durumu ve İsrail-ABD işbirliğini görüşmek üzere çarşamba günü CIA Başkanı William Burns ile bir araya geldi.

Dünya
12 Ağustos 2021 Perşembe

İsrail Başbakanlık Ofisi’nden yapılan açıklamada, "İkili, İsrail ile ABD arasındaki istihbarat ve güvenlik iş birliğinin güçlendirilmesi, Ortadoğu'daki özellikle de İran'daki durumu ve bölgesel iş birliği imkanlarını görüştü" dedi.

Açıklamada, görüşmeye ilişkin ayrıntıya yer verilmezken, Burns'ün salı akşam saatlerinde de İran'ın nükleer faaliyetlerini ve iş birliği yapmayı planladıkları ek bölgesel sorunları görüşmek için Mossad Başkanı Barnea ile bir araya geldiği ifade edildi.

Kanal 12'nin salı günkü haberine göre, Mossad Başkanı Barnea Burns'e İran Devlet Başkanı İbrahim Reisi'yi zihinsel olarak rahatsız, güvenilmez ve yeni bir nükleer anlaşma müzakere edemez durumda olduğunu göstermeye yönelik bilgiler sundu.

Kaynağı bilinmeyen habere göre Kanal 12, "Mossad, Reisi’yi zihinsel rahatsızlıkları olan biri olarak tanımladı."

İsrail'e giden CIA Başkanı Burns'ün İsrailli yetkililerle görüşmelerinin ardından Ramallah şehrine geçerek Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile de bir araya gelmesi bekleniyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR