25 Ocak 2022 Salı 16:09
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

İngiliz kulübü Chelsea´ye antisemitizmle mücadele ödülü

Avrupa Yahudi Derneği, 2021 King David Ödülü´nü Chelsea´ye pazartesi akşamı Juventus ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçında sundu.

Dünya 1253 görüntüleme
25 Kasım 2021 Perşembe

Ödül, Chelsea'ye Yahudi asıllı sahibi Roman Abramovich tarafından 2018 yılında başlatılan ‘Antisemitizme Hayır De’ kampanyası için verildi. Kampanya, futbolcuları, kulüp çalışanlarını, taraftarları ve toplumu antisemitizmin tehlikeleri konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek için geliştirildi.

Avrupa Yahudi Derneği Başkanı Haham Menachem Margolin, “Tüm üyelerimiz ve toplumumuz adına Chelsea takımındaki herkesi alkışlıyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

Kulüp adına ödülü alan Chelsea Başkanı Bruce Buck, “King David Ödülü'nü kazanmaktan onur duyuyoruz. Kulüp sahibimiz Roman Abramovich, Antisemitizme Hayır De kampanyamızı başlattığından beri, toplumdan antisemitizmin kökünü kazımak için ulusal ve uluslararası Yahudi örgütleriyle çalışmaya başladık. Bu mücadelemize tüm gücümüzle devam edeceğiz’’ dedi.

King David Ödülü’nü Chelsea’ye takdim edenler arasında Lübnanlı iş insanı Abdallah Chatila da vardı. Chatila, Yahudi kuruluşlara yaptığı 600 bin euroluk bağış ve antisemitizme karşı mücadelede birçok girişimi desteklemesiyle 2020 yılında ödülün sahibi olmuştu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental