15 Mayıs 2021 Cumartesi 23:35
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

UÖML öğrencileri TÜBİTAK Bölge Üçüncüsü oldular

52.TÜBİTAK Liseler arası Araştırma Projeleri Yarışması´nda UÖML Öğrencileri Eyal Kohen ve Loni Aslan Beharti, “Yol Devriyesi Otonom İha – Uçan Göz” Projeleriyle “Bölge Üçüncüsü” oldular.

Toplum 2246 görüntüleme
9 Nisan 2021 Cuma

Türkiye’de 12 bölgeden 14010 projenin başvurduğu, 2100 projenin final katılım hakkı kazandığı yarışmada UÖML öğrencilerinin projesi büyük ilgi gördü. “Yazılım Alanı”, Görüntü Ses, Yazı Tanıma ve İşleme Teknolojileri kapsamında yarışmada yer alan bu projede, telefon ve internetin çekmediği erişilmesi zor, uzak ilçe ve köy yollarındaki trafik akışının görüntü işleme algoritmasıyla sürekli izlenerek, trafik akışı problemlerini ilgili merkezlere haber verip anında yardım ulaşmasını sağlayan bir otonom İHA üretildi. Yapılan uçuş kontrol testleriyle projenin pratikte uygulanabilirliği de gösterildi.

TÜBİTAK başarısının ardından öğrencileri ile gurur duyduğunu ifade eden UÖML Proje Danışmanı Talha Kılıç “online eğitim sürecinde de öğrencilerimizle proje çalışmalarımıza devam ediyoruz. Fen Projeleri dalında öğrencilerimiz dünya çapında ödüller alarak başarı geleneğini sürdürüyor.  Öğrencilerimiz “UÇAN GÖZ”projesi de diğer projelerimizle birlikte bu yıl TEKNOFEST, BAYER, HONG KONG ve KORE BİLİM Yarışmaları’nda ülkemizi ve okulumuzu temsil edecek.” dedi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ