Elon Musk: ´´Netanyahu ile görüştüğüm için çok eleştirildim´´

Elon Musk, ABD´ye resmi ziyarette bulunan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile Twitter (X) üzerinden yayınlanan panele katıldı.

Dünya
19 Eylül 2023 Salı

İsrail'deki hükümetin yargı reformunu ABD basınında yoğun biçimde eleştirildiğine dikkati çeken Musk, "Netanyahu ile buluştuğum için Tesla çalışanları tarafından daha önce hiç olmadığım kadar eleştiriye maruz kaldım" ifadelerini kullandı.

Konuşmasında antisemitizme değinen Musk, "Antisemitizme karşıyım. Nefret ve çatışma doğuran her şeye karşıyım" diye konuştu.

Ülkesindeki yargının yetkilerini kısıtlamayı hedefleyen reform paketini değerlendiren Netanyahu ise hükümetin açıkladığı ilk planın kötü olduğunu belirtti.

İsrail'e döndüğünde yargı düzenlemesinde uzlaşı sağlamak için çalışacağını paylaşan Netanyahu, "orta noktayı bulmak istediğini" vurguladı.

Netanyahu, Musk'ın son dönemde ABD'deki önemli Yahudi kuruluşlardan İftira ve İnkarla Mücadele Birliği’ni (ADL) hedef alan açıklamalarına değinerek, "Antisemitizme karşı olduğunuzu biliyorum. Umarım X’te yaptığınız değişiklikte antisemitizmi durdurmanın ötesinde kolektif nefrete de karşı durursunuz. Bir denge bulmanızı tavsiye ederim. Bu zor bir şey" ifadesini kullandı.

Elon Musk, ayrıca Netanyahu'ya Kaliforniya'daki Tesla fabrikasını gezdirdi. Netanyahu ve eşi, Musk'tan şirketin gelişmelerini öğrendi, elektrikli otomobillerin üretim ve montaj sürecini gözlemledi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün