Wiesenthal Center: ´´Antisemitizm artışından en çok Kanye West sorumlu´´

Wiesenthal Center tarafından perşembe günü yayınlanan bir raporda, Kanye West´in ABD´deki antisemitizmin artışından en sorumlu kişi olduğunu iddia edildi.

Dünya
30 Aralık 2022 Cuma

Rapora göre West, antisemit komplo teorilerini sosyal medyada paylaşmasının ardından 22,5 milyon takipçisine antisemit bir belgesel gönderen NBA'den Kyrie Irving gibi birçok kişiye ilham verdi. West’in ABD eski Başkanı Donald Trump ve Holokost inkarcısı Nick Fuentes ile yaptığı akşam yemeğinin haberi çıktıktan sonra antisemitizmin etkisinin daha da arttığı belirtildi.

Simon Wiesenthal Center Küresel Sosyal Eylem Direktörü haham Abraham Cooper Kudüs'te düzenlediği basın toplantısında, ‘‘Beyaz üstünlükçüler ve neo-Naziler Kanye West gibi birinin gelmesine uzun zamandır bekliyorlardı. Şu anda gamalı haçlı kazaklar ve içine gamalı haç gömülü Davut Yıldızları satıyorlar. Antisemitizmin ticarete dönüştürülmesi en büyük endişelerimizden biri. Sosyal medya şirketlerini aşırılık yanlılarıyla başa çıkma biçimlerini değiştirmeye çalışmalıyız" dedi.

Cooper, dünya çapında yükselen antisemitizmin Yahudi halkı ve İsrail için varoluşsal bir tehdit olduğunu, dünyanın onu yenmek için birlikte çalışması gerektiğini belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün