Bodrum Belediye Başkanı: “İsrail, Almanya ve İngiltere pazarında artış var”

Toplum
12 Mayıs 2022 Perşembe

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bu yıl hava ve deniz yoluyla gelecek yabancı ziyaretçi sayısının 2019'u aşacağını belirterek, "O yıl toplam 1,3 milyon turist gelmişti. Bu sene 1,5 milyonu aşkın yabancı turist ağırlayacağımızı düşünüyoruz" dedi.

Basın toplantısında gazetecilerle bir araya gelen Aras, Bodrum'un turizm sezonundan beklentilerine ve hedeflerine dair açıklamalarda bulundu. Pandemi nedeniyle son iki yıldır turizmde yaşanan kayıplardan bahseden Aras, bu süreçte Bodrum'un nüfusunun neredeyse üçe katlandığını, yazlıkçıların tüm yılı burada geçirdiğini söyledi.

Bu yıl bütün turizm destinasyonlarının toparlanma dönemine girdiğini, Bodrum'un da 2022'ye iyi bir başlangıç yaptığını dile getiren Aras, küresel salgın öncesi 2019'da kente hava ve deniz yoluyla gelen yabancı ziyaretçi sayısının 1,3 milyon civarında olduğunu anımsattı ve bu yıl hedeflerinin bu rakamı aşmak olduğunu dile getirdi. 

Bodrum Belediye Başkanı Aras, geçen yıl kentte ağırlanan 530 bin yabancı turistten neredeyse yarısının Ukrayna ve Rusya vatandaşı olduğunu anımsatarak, savaş nedeniyle bu ülkelerde kayıp yaşanabileceğini bildirdi.

Aras, "Ancak diğer ülkelere ve pazarlara baktığımız fevkalade ilgi artışı görüyoruz. Özellikle İngiltere, İsrail, Almanya, Hollanda ve Körfez ülkelerinden ön veriler kapsamında çok ciddi artışlar bekliyoruz. Yani geçen yılki ana pazarlarımızda yaşanacak kayıpları çok rahat kapatabileceğimizi şimdiden söyleyebilirim" dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Etiketler:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR