İsrail´de son 2 haftada 4. saldırı, 2 kişi hayatını kaybetti

Tel Aviv´in Dizengoff Caddesi´nde 2 kişiyi öldüren ve 8 kişiyi yaralayan terörist, cuma sabahı erken saatlerde İsrail güçleriyle çıkan çatışmada öldürüldü.

Dünya
8 Nisan 2022 Cuma

Saldırı, perşembe gecesi şehrin en işlek caddelerinden biri olan Dizengoff’ta yaşandı. İsrail basınına göre terörist yaklaşık 10 kurşun sıktı.

Filistin’deki Cenin mülteci kampından 28 yaşındaki Raad Fethi Hazem olarak tanımlanan terörist, 2 Şin Bet (İsrail’in yurtiçi gizli servisi) görevlisi tarafından Yafa'daki bir caminin yakınında saklanırken bulundu.

En az bin polis ve IDF askeri tarafından aranan Hazem’in bulunması dokuz saatten fazla sürdü.

Ölenlere başsağlığı, yaralılara da geçmiş olsun dileklerini sunan İsrail Başbakanı Bennett, teröristin bulunması için gece boyu çalışan güvenlik güçlerine övgüde bulundu.

Şin Bet teröristin bilinen bir örgütsel bağlantısı ve sabıkası olmadığını açıkladı. Hazem’in babasının Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinde eski kıdemli bir subay olduğunu belirlendi. Görevliler Hazem’in İsrail'e yasadışı yollardan girdiğini belirledi.

Tel Aviv'deki Ichilov Tıp Merkezi’nden yapılan açıklamada, saldırıda yaralanan sekiz kişinin tedavilerine devam edildiği 2 kişinin de durumunun kritik olduğu belirtildi. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR