İsrailli MeMed´e vücudun bağışıklık tepkilerini çözmesi için 93 milyon dolarlık yatırım

Vücudun bağışıklık durumunu izlemek için çözümler geliştiren Hayfa merkezli tıbbi teknoloji firması MeMed Diagnostics 93 milyon dolarlık yatırım aldı.

Dünya
10 Ocak 2022 Pazartesi

İsrailli şirket, yetişkinlerde ve çocuklarda bakteriyel ve viral enfeksiyonları ayırt edebilen bir kan testi olan MeMed BV için ABD Gıda ve İlaç Dairesi’nden (FDA) izin aldı.

MeMed'in kurucu ortağı ve CEO'su Dr. Eran Eden, yeni yatırımın MeMed'in ABD Savunma Bakanlığı ile çalışarak operasyonlarını genişleteceğini belirtti.

MeMed'in arkasındaki fikir, ilk olarak on yıldan uzun bir süre önce, Technion Teknoloji Enstitüsü'nde eğitim görmüş ve bağışıklık sistemlerini araştırarak akademik çalışmalar yapan Eden ve Dr. Kfir Oved tarafından oluşturuldu.

Dr. Oved eylül ayında Times of Israel'e verdiği demeçte, "Şirketi kurarken düşündüğümüz şeylerden biri, mevcut olabilecek bakteriyel ve viral hastalıkları ayırt etmek için hastanın bağışıklık tepkisinden yararlanmamamız gerektiğiydi. Bunu yaparak antibiyotiklerin aşırı kullanımına neden olan en önemli etkenlerden birini, yani yanlış teşhis edilen viral enfeksiyonları ortadan kaldırabiliriz" dedi.

93 milyonluk yatırım, iş adamı Sir Li Ka-shing'in yatırım şirketi Hong Kong merkezli Horizons Ventures, Paris merkezli La Maison Partners, İsrailli sigorta devleri Cal Insurance, Phoenix Insurance ve Poalim Equity şirketlerinden geldi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR