İsrail´den 60 yaş üstü ve sağlık çalışanları için 4. doz onayı

İsrail Başbakanı Naftali Bennett pazar akşamı yaptığı açıklamada, İsrail Sağlık Bakanı Nitzan Horowtiz ve Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Prof. Nachman Ash ile birlikte 60 yaş üstü kişiler ve sağlık çalışanları için 4. doz aşıyı onayladı.

Dünya
3 Ocak 2022 Pazartesi

Kudüs'teki Başbakanlık Ofisi'nden düzenlediği basın toplantısında konuşan Bennett, İsrail'in günlük vaka yükünün son günlerde 5.000 civarında olduğunu ve Omicron varyantı nedeniyle vakaların hızla artmaya devam ettiğini belirtti.

Bennett, PCR testi negatif çıkan 5 yaş ve üstü temaslı bireylerin aşılı olması durumunda izolasyondan muaf tutulacağını duyurdu. Aşılanmamış kişilerin ise, testleri negatif olsa dahi en az yedi gün karantinada olacaklarını ifade etti.

Bennett, "Dünyadan öğrendik ki, eğer tamamen aşılanmışsanız, COVID olsanız bile hastalıktan büyük ölçüde korunursunuz. Takviye dozların kullanımında dünyada ilk olduk ve bu politika İsrail vatandaşlarını iyi korudu. İsrail'in son zamanlardaki ölüm oranı, İngiltere, Almanya'dan 100 kat, ABD'den 130 kat daha düşük’’ dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün