Meri İstiroti´nin 4. kitabı içinizi ısıtacak

Sağlık sektöründe üst düzey yönetici olarak uzun yıllara dayanan tecrübeye sahip Liv Hospital Grup Koordinatörü Meri İstiroti, doktorların meslek yaşamlarında iz bırakan anılarını ´Doktorun Çantasındaki Hikayeler´ adlı yeni kitabı yayınlandı.

Toplum
29 Aralık 2021 Çarşamba

Yeni kitabı için, bir nebze de olsa doktorların deneyimlerine ayna tutmaya çalıştığını söyleyen İstiroti “Cesaretle geçen günler, aylar ve yılların ardından hala geride bırakamadığımız pandeminin hayatımızda bir dönüm noktası olduğuna inandık. Bu zorlu dönemi bir arada geçirdiğimiz ve sağlık için savaşan kahramanlarımızın meslek hayatı boyunca yaşadığı iyi tecrübelerini derleyip basılı bir anıya dönüştürmek istedim. Bir sağlık kuruluşunda çalışmak, daha doğrusu yaşamak, hayata dokunan pek çok anı biriktirmek, gülümseten anlar kadar zorlu dakikalara da sahip olmak, kocaman bir ailede pek çok senaryo ya da travmaya tanık olmak, bazen parçası, bazen savaşçısı olmak demektir. İşte bu kitapta hekimlerimizin ‘an’ları saklı, duyguların gel-git yaşadığı zamanlar, bazen mutluluktan bazen üzüntüden dökülen gözyaşları saklı” dedi.

İstiroti’nin dördüncü kitabı olan ‘Doktorun Çantasındaki Hikayeler’de doktorların mecburi hizmet yıllarından acil servisin yoğunluğuna, zorlu ameliyatlardan mucizevi dönüşlere ve çözümsüz görülen hastalıklara kadar üretilen çözümlerin hikayeleri yer alıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR