Türkiye´de casusluk yapmakla suçlanan çift reklam kampanyasında yer alacak

İsrail basınında çıkan haberlere göre, kasım ayında Türkiye´de tutuklanan İsrailli çift Mordi ve Natalie Oaknin, sigorta şirketi ´Bituach Yashir´ için bir televizyon reklamında yer alacak.

Dünya
28 Aralık 2021 Salı

Çift, Netflix'in hit dizileri ‘Fauda’ ve ‘Hit and Run’da rol alan İsrailli aktör Lior Raz ile bir reklam kampanyasında yer alacakGizli ajan ve özel kuvvet üyesi rolleriyle tanınan Raz, ironik TV reklamında çifti hapisten çıkarmaya çalışacak.

Oaknin çifti geçen ay Üsküdar'daki Çamlıca Kulesi'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konutunu fotoğraflamaktan dolayı tutuklanmıştı. 

Dokuz gün tutuklu olan çift İsrail’e geri döndükten sonra ortak bir açıklama yapan İsrail Başbakanı Naftali Bennett ve Dışişleri Bakanı Yair Lapid, "Türkiye Cumhurbaşkanına ve hükümetine işbirliğinden dolayı teşekkür ediyoruz ve çifte hoş geldin diyoruz" demişti.

İsrail Devlet Başkanı Isaac Herzog da bir sosyal medya paylaşımıyla Natali ve Mordi Oaknin çiftine "Eve dönüşünüz ne güzel, sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetine işbirliğinden dolayı teşekkür ediyorum’’ demişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR