İngiliz kulübü Chelsea´ye antisemitizmle mücadele ödülü

Avrupa Yahudi Derneği, 2021 King David Ödülü´nü Chelsea´ye pazartesi akşamı Juventus ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçında sundu.

Dünya
25 Kasım 2021 Perşembe

Ödül, Chelsea'ye Yahudi asıllı sahibi Roman Abramovich tarafından 2018 yılında başlatılan ‘Antisemitizme Hayır De’ kampanyası için verildi. Kampanya, futbolcuları, kulüp çalışanlarını, taraftarları ve toplumu antisemitizmin tehlikeleri konusunda bilinçlendirmek ve eğitmek için geliştirildi.

Avrupa Yahudi Derneği Başkanı Haham Menachem Margolin, “Tüm üyelerimiz ve toplumumuz adına Chelsea takımındaki herkesi alkışlıyor ve teşekkür ediyoruz” dedi.

Kulüp adına ödülü alan Chelsea Başkanı Bruce Buck, “King David Ödülü'nü kazanmaktan onur duyuyoruz. Kulüp sahibimiz Roman Abramovich, Antisemitizme Hayır De kampanyamızı başlattığından beri, toplumdan antisemitizmin kökünü kazımak için ulusal ve uluslararası Yahudi örgütleriyle çalışmaya başladık. Bu mücadelemize tüm gücümüzle devam edeceğiz’’ dedi.

King David Ödülü’nü Chelsea’ye takdim edenler arasında Lübnanlı iş insanı Abdallah Chatila da vardı. Chatila, Yahudi kuruluşlara yaptığı 600 bin euroluk bağış ve antisemitizme karşı mücadelede birçok girişimi desteklemesiyle 2020 yılında ödülün sahibi olmuştu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR