Facebook´un yeni markası İsrail´de alay konusu oldu

´Meta´ kelimesinin İbranicede ´ölü´ anlamına geldiğini belirten sosyal medya kullanıcıları, #FacebookDead hashtagi açarak düşüncelerini paylaştı.

Dünya
1 Kasım 2021 Pazartesi

Gönüllü üyeleriyle İsrail'de faaliyet gösteren acil durum kurtarma birimi Zaka, geçen hafta Twitter’da yaptığı İbranice paylaşımda, "Endişelenmeyin, biz ilgileniyoruz. #FacebookDead" ifadelerini kullandı.

Teknoloji uzmanı ve yazar Dr. Nirit Weiss-Blatt, Facebook iletişim ekibine seslendiği bir Twitter paylaşımında, "İbranicede ‘meta', ‘ölü' anlamına geliyor. Yahudi topluluğu yıllarca bu isimle dalga geçecek" dedi.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, perşembe günü yaptığı açıklamada şirketin adının Meta olarak değiştirildiğini duyurmuştu. Zuckerberg, sadece ana şirketin adının değiştiğini, şirket bünyesindeki Facebook, Instagram ve WhatsApp gibi sosyal medya ağlarının adının aynı kalacağını belirtmişti.

Zuckerberg, şirketin yeni adının bir ‘meta evrenin’, yani kolektif şekilde kullanıma sunulacak sanal bir dünyanın yaratılmasını vurgulamak amacıyla belirlendiğini açıklamıştı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR