İsrail´de günlük COVID-19 vakaları şubat ayından bu yana ilk kez 6 bini aştı

İsrail´de pazartesi günü 6 binden fazla kişinin COVID-19 testi pozitif çıktı. Hükümet bir dizi yeni önlemi değerlendirmeye devam ederken ciddi vakaların sayısı da 400´e yaklaştı.

Dünya
10 Ağustos 2021 Salı

İsrail’de pazartesi günü yapılan 130 bin 669 COVID-19 testinde 6 bin 275'i pozitif çıktı. Salı sabahı itibariyle de 64'ü solunum cihazına bağlı olmak üzere 394'ü ciddi durumdaki 648 kişi hastaneye kaldırıldı.

İsrail’in COVID-19’dan sorumlu ismi Prof. Salman Zarka salı sabahı, yeni rakamların endişe verici olduğunu belirtti. Zarka İsrail Kamu Yayın Kuruluşu (Kan) radyosuna, “Sağlığımız, hayatımız ve ekonomi için kritik bir noktadayız” dedi.

Zarka, "Hepimize biraz iyimserlik kazandırmak ve halkı aşı olmaya, maske takmaya ve Yeşil Geçiş sistemine uymaya çağırıyorum" dedi. Bu sisteme göre, İsrail halkından ülke içindeki etkinliklere katılmak isteyenlerin, aşı sertifikasını, COIVD-19'u atlattığını gösteren belgeyi ya da en fazla 72 saat önce yapılmış test sonucunun negatif olduğunu gösteren mesajı yetkililere göstermesi gerekiyor.

Zarka, ayrıca 60 yaşın üzerindekileri takviye dozu olmaya çağırdı ve bunun gelecekteki olası bir karantinadan kaçınmanın en iyi yolu olduğunu belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün