Caddebostan Sahil Yusuf Öziel´le Coştu

Genç yetenek Yusuf Öziel´in Kök Kadro müzik grubu ile Caddebostan Sahil´deki performansı kapanmalar sonrası büyük beğendi topladı.

Kültür&Sanat&Spor
17 Haziran 2021 Perşembe

Liza Cemel & Liana Yakar

Uzun kapanma sonrası yasaklardaki esneklikler sosyalleşmeden uzaklaştığımız bu dönemde hepimize iyi geldi. Geçen hafta Caddebostan, Şaşkınbakkal, Suadiye sahilleri insan doluydu.

Güneş ve spor ihtiyacını karşılamak için sabah erkenden gelenler dışında bir de Şaşkınbakkal’da kurulan festival alanını da ziyaret eden oldukça fazla kişi vardı.
Geçen hafta #HayataDönüyoruz sloganı ile gerçekleşen "Kadıköy Belediyesi Amazfit Cadde 10k Yarışı" ve "Spor Festivali" etkinliği öncesi festival alanında dj performansları ve eğitmen eşliğinde egzersiz çalışmaları da vardı. 3000 kişiye yakın koşu sever, araçsız ve trafiksiz ortamda yarışma imkânı buldu.
Müzisyenlerin ve sanatçıların ekonomik ve ruhsal olarak zorlandığı bu dönemde birçok tanınmış kişinin gerek sosyal medya üzerinden gerekse devlet seviyesinde isyan ettiklerini ve sanatçılara destek çağrısı ile seslerini duyurmaya çalıştıklarını hepimiz gördük. Elimizden geldiğince müzisyen ve sanatçıları desteklemek toplumsal birliğimiz için de oldukça önemli.

Festival alanındaki kalabalık nedeniyle bu sefer performanslarını sahilin Caddebostan tarafında yapan Kök Kadro müzik grubuna cemaatimizin başarılı seslerinden Yusuf Öziel de eşlik etti. Genel olarak Türkçe ve İngilizce rock parçaları söyleyen ve çalan ikili kalabalığı oldukça eğlendirdi. Hazırlıklı ekipmanlarıyla gerçek bir konser tadındaydı. Yasak saatine kadar devam eden gösteri eğer yasak olmasaydı çok daha uzun süreceğe benziyordu!
Hem Kök Kadro’yu hem de Yusuf Öziel’i bir kez daha tebrik ediyoruz. Bir sonraki performanslarını da iple çekiyoruz!
Bu ikilinin coşkulu performansından kısa kesitleri sizler için derledik. Aşağıdaki linkten veya Şalom TV Youtube kanalımızdan izleyebilirsiniz:

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR