Başarılı ve Tanınmış 5 Yahudi Anne

Anneler Günü´ne özel 5 tane anneyi sizler için derledik. Hollywood ve şöhret dünyasından tanıdığımız bu annelerin üne kavuşma, başarı ve annelik hikâyeleri sizlerle… Tüm değerli annelerin Anneler Günü kutlu ve mutlu olsun!

Duymayan Kalmasın
9 Mayıs 2021 Pazar

Renin Özlevi

1.  GAL GADOT

İsrail'in Petah Tikva şehrinde doğdu ve RoshHaAyin şehrinde büyüdü.İbranicede adı "dalga", soyadı "nehir kıyısı" anlamına gelir. 18 yaşında Miss Israel tacını giydi. 2 yıl boyunca İsrail Savunma Kuvvetleri'nde dövüş eğitmeni olarak zorunlu askerliğini yaptı. Hızlı ve Öfkeli serisinde canlandırdığı Gisele Yashar ve DC Comics filmlerinde canlandırdığı Wonder Woman karakteriyle tanınmaktadır.  Modellik ve oyunculuk kariyerine başlamadan önce IDC Herzliya'da üniversite eğitimine başladı. Hızlı ve Öfkeli'nin çekimleri devam ederken 2018'de Time dergisi Gadot'u dünyanın en etkili 100 kişiden biri olarak seçti ve dünyanın en yüksek ücretli aktrisleri arasında yer aldı. 28 Eylül 2008'de İsrailli iş adamı emlakçı Jaron Varsano ile evlendi. Çiftin 2011 ve 2017 doğumlu 2 kızları vardır.

2. BAR REFAELİ

4 Haziran 1985'te İsrailli Yahudi bir aile olan Rafael ve Tzipi çiftinin çocuğu olarak dünyaya geldi.  Annesi Tzipi Levine, 1970'lerde İsrail'de oldukça ünlü bir modeldi. Bar Refaeli, modellik kariyerine ilk olarak henüz sekiz aylık bir bebekken, reklam kampanyaları ile başladı, on beş yaşına geldiğinde ise profesyonel bir model olarak çalışmaya başladı. 24 Eylül 2014 yılında iş insanı Adi Ezra ile evlenen Refaeli aynı zamanda da 3 çocuk annesidir.

3. MİLA KUNIS

14 Ağustos 1983 yılında Yahudi bir ailenin kızı olarak Ukrayna’nın Chernivtsi şehrinde doğan Mila Kunis küçük yaşlarda ailesiyle beraber ABD’ye yerleşti ve liseyi burada bitirdi. İlkokuldayken oyunculuk eğitimi alan ve küçük yaşlarda reklamlarda rol alan Mila Kunis ilk defa 1995 yılında Piranha adlı korku filmde Susie karakterini canlandırdı. 1998-2006 yılları arasında devam eden ve mesleki zirvelerinden biri olan That ‘70s Show dizisinde de yaşı henüz 14 iken Jackie Burkhard karakterine hayat vermeye başladı. Aynı zamanda 1999 yılından beri de Family Guy animasyon dizisinde Meg Griffin karakterini seslendirmektedir. 2009 yılında, Maxim dergisi tarafından oluşturulan Hot 100 listesinde 5. Sırada yer alıp, 2008 yılında, ünlü teknoloji kültürü sitesi Wired.com tarafından En Çekici Geek seçilmiştir. Bir zamanlar That ‘70s Show’da beraber rol aldığı Ashton Kutcher ile 2015’te evlenen Mila Kunis 2 çocuk annesidir.

4. NATALİE PORTMAN

9 Haziran 1981 tarihinde, aktris anne ile doktor babanın tek çocuğu olarak Kudüs'te dünyaya geldi. Üç yaşında ailesi ile birlikte Washington'a taşındı. Washington'da Charles E. Smith Yahudi gündüz okuluna gitti. Daha sonra da Long Island'da Yahudi ilkokuluna gitti ve İbranice konuşmayı öğrendi. 2003 senesinde Harvard Üniversitesi psikoloji bölümünden mezun olan Portman, sinema kariyerine ilk adımını mankenlik sayesinde atmıştır. Syosset'te bir pizza salonunda revlon ajansın bir çalışanı tarafından 12 yaşındayken keşfedilmiştir. 14 yaşında Luc Besson’un kült filmi Léon: The Professional’da (Türkçe adıyla Sevginin Gücü) oynama fırsatı elde etmiştir. Kariyerinin başlarında Al Pacino, Robert De Niro, Woody Allen gibi ustalarla da çeşitli projelerde çalışmıştır. 2002 yılında People dergisi tarafından Dünya'nın En Güzel 50 Kadını arasında gösterilmiştir. Portman, Kudüs İbrani Üniversitesi’nden dersler almak için 2004 baharında İsrail’e geri döndü. 2006 yılında da Columbia Üniversite’sinde misafir olarak terörle mücadele konularında konuştu. Nina karakterine can verdiği Black Swan (Siyah Kuğu) filmi ile 2011 Oscar Akademi Ödülleri’nde en iyi kadın aktris ödülüne layık görülmüştür. Black Swan filminde tanışmış olduğu balet Benjamin Millepied ile 4 Ağustos 2012'de evlenmiştir ve iki çocuk annesidir.

5. MAYİM BİALİK

12 Aralık 1975 tarihinde, San Diego Kaliforniya’da dünyaya geldi. Kariyeri 1991'de Blossom adlı dizide başladı. 2007’de nörolojik bilim alanında doktorasını almıştır. CBS'te yayınlanan The Big Bang Theory dizisine 2010 yılında Amy Farrah Fowler karakteri ile katıldı. Bialik, 2019’da final yapan The Big Bang Theory dizisinde de bilimci rolüne hayat verdi. Komedi Dizilerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Primetime Emmy Ödülü sahibidir. 31 Ağustos 2003'te Michael Stone ile evlenen ama 2013 yılında boşanan Bialik’in Miles ve Frederick adında iki oğlu vardır. Yahudi bayramlarının yanı sıra kimliği ve kişisel deneyimlerinden bahsettiği Youtube kanalını da aktif olarak kullanmaktadır: https://www.youtube.com/channel/UCTOocPnDh2YQZZwh86K2OxA

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR