Dr. Dolly Aji onurlandırıldı

Sanal ortamda 1500 katılımcı ile 15 - 18 Nisan tarihleri arasında ilki gerçekleşen Cerrahpaşa Pediatri Günleri Kongresi ´Acil Pediatri´ konularını içeren oturuma, ´Dolly Aji Oturumu´ adı verildi.

Toplum
28 Nisan 2021 Çarşamba

32 sene Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Kliniğinde çeşitli görevlerde bulunan Dr. Dolly Aji bu sürenin 16 yılı boyunca kendi geliştirdiği Çocuk Acil Servisini sorumlu uzman olarak yönetti.

2007 senesinde hastaneden emekli olan ancak serbest olarak halen çalışan Dr. Dolly Aji'nin literatürü de yapılan klipte tanıtıldı. Tanıtımda şu sözlere yer verildi: “…Acil servisin gelişmesi ve iyi hizmet vermesi için büyük özveriyle çalıştı. O’na göre gelen her hasta bir bilmecedir ve bu bilmecenin çabuk ve doğru çözümü hayat kurtarır… ‘Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’ (1996) kitabının ‘Zehirlenmeler’ bölümünün yazarlarındandır. Çok sayıda kongreye konuşmacı olarak katıldı. Çeşitli bilimsel kuruluş ve derneklere üyelikleri vardır. Klinikte ölen olguların tartışıldığı ‘Mortalite’ toplantılarını hazırlayıp yönetti.”

Dr. Aji mutluluğunu “Emekliliğimin 14.  yılında böyle hatırlanmak ve onurlandırılmak çok güzel” sözleriyle dile getirdi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR