Yaşam Yürüyüşü, COVID çalışmaları için Fauci´ye ödül verdi

Holokost´u anma misyonu ile koronavirüs salgınının yol açtığı tahribatlar arasında bir bağ kuran Yaşam Yürüyüşü Organizasyonu ABD Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü Direktörü Dr. Anthony Fauci´ye "tıpta ahlaki cesaret" ödülü verdi.

Dünya
8 Nisan 2021 Perşembe

Yıllardır bulaşıcı hastalıklarla mücadele eden en üst düzey ABD yetkilisi olan Fauci'ye ödülü, çarşamba günü Holokost'u Anma Günü arifesinde "Tıp ve Ahlak" adlı çevrimiçi bir etkinlikte verildi.

Etkinliği organize eden Yaşam Yürüyüşü, Maimonides Institute for Medicine, Ethics and Holocaust ve Shoah Foundation'a katılan Rutgers Üniversitesi Rektörü Brian Strom, COVID-19’un tehlikesine şüpheyle yaklaşanların Fauci gibi figürlere yönelik saldırıları hakkında konuştu.

Strom, "Pandemi boyunca bir yol göstericiye sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Kamuoyuna, bilim disiplinleri ve yöntemlerine güvenilmediği bir çağda Dr. Anthony Fauci her ikisini de bünyesinde barındırdı’’ dedi.

Fauci, maske takma ve sosyal mesafe dahil olmak üzere önerilen halk sağlığı uygulamalarını ihmal etme konusundaki uyarıları nedeniyle ABD eski Başkanı Donald Trump da dahil olmak üzere Cumhuriyetçilerin eleştirileriyle karşı karşıya kalmıştı. Trump, Fauci'yi kovmayı düşünmüştü.

Fauci, çevrimiçi etkinlikte yaptığı konuşmada, Orta Çağ Yahudi bilim adamı ve doktoru Maimonides’e atıfta bulundu.

Fauci, "Maimonides bize iyiliğin ve kötülüğün bir arada var olduğunu, ancak birini diğerine tercih etmekte özgür olduğumuzu hatırlattı. Şifa sanatlarının iyilik yolunda olduğuna inanıyorum. Sizler de Holokost'ta ölenlerin sesini hatırlamayı ve dinlemeyi seçerek iyilik yolunda olduğunuzu gösteriyorsunuz’’ dedi.

YouTube'da yayınlanan program, Yaşam Yürüyüşü’nün salgın sırasında Polonya'daki Auschwitz ölüm kampında gerçekleşen üç kilometrelik yürüyüşünün ve İsrail’deki yıllık eğitim programının yerini alan birkaç sanal programdan biri.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün