Holokost kurbanları anısına 6 milyon adım

#6MillionSteps katılımcıları Holokost kurbanlarını hatırlamak amacıyla 6 milyon adım atıyor.

Toplum
7 Nisan 2021 Çarşamba

Holokost Anma Günü'ne yaklaşırken, #6MillionSteps (6 milyon adım) projesi katılımcıları, fitness uygulamaları ve özel bir web sitesi aracılığıyla, koşu ve yürüyüşlerini kaydederek, Holokost kurbanlarının anısına ve antisemitizmin küresel yükselişi hakkında farkındalığı arttırmak amacıyla gerçek anlamda adım atıyorlar, hem de 6 milyon adım. 

Geçtiğimiz hafta itibarı ile 10 milyonun üzerinde adım atıldığından hedef 8 Nisan'ın sonuna kadar 18 milyon adım olarak güncellendi. 18 sayısının yeni hedef olarak belirlenmesinin sebebi olarak da İbranice alfabesindeki karşılığı olan 'hay' (hayat anlamına da geliyor) gösterildi.

Adımlar, katılımcıların Fitbit ve Garmin fitness programlarının kullanıcılarının, canlı adım sayısını gösteren merkezi bir web sitesine bağlanmaları yoluyla izleniyor. 

Proje, bazı önemli Yahudi ve İsrail kuruluşlarının da katılımıyla, İsrail Amerikan Konseyi (IAC) tarafından organize edilip yürütülüyor. 

IAC eş kurucu ve CEO'su Shoham Nicolet "Kutuplaşma ve aşırılığın yükseldiği bir zamanda, #6MillionSteps (6 milyon adım), nerede olursa olsun herkesi 6 milyon kurbanla birlik olmak için topluyor. Bu tehlikeli zamanda altı milyon adım atarak, antisemitizm, umursamazlık ve cehalet ile savaşmanın yolunu açıp, Holokost'tan alınan dersleri asla unutmayacağımızı garantileyebiliriz" dedi. 

Kampanya Washington'daki National Mall da dahil olmak üzere farklı mekanlarda canlı yürüyüş etkinliklerine yol açtı. Amerika çapında Philadelphia, New Orleans ve San Francisco'yu da kapsayan farklı etkinlikler planlandı. 

IAC, İsrail ve Amerikalıları bir toplum halinde birleştirmeyi, onları sosyal aktivitelerde buluşturmayı, İsrail-Amerikan kültürünü desteklemeyi ve çıkarlarını korumayı amaçlayan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR