Capitol ayaklanmalarına ünlüler sosyal medya hesaplarından ne dedi?

Selin KANDİYOTİ Kültür
13 Ocak 2021 Çarşamba

Pink 

"Bir ABD vatandaşı, iki gazinin kızı ve bir diğerinin kardeşi olarak Washington'da yaşananlardan utanç duyuyorum. İkiyüzlülük, rezalet, utanç. Zehir oraleti içen vatan haini ikiyüzlü koyunlar! Amerika için üzücü bir gün."

 Sacha Baron Cohen

Mark Zuckerberg (Facebook kurucusu), Jack Dorsey (Twitter kurucusu), Susan Wojcicki (Youtube CEO) ve Sundar Pichai (Google CEO)’ye seslenerek: "Donald Trump az önce ABD demokrasisine şiddetli bir saldırıyı kışkırttı. Harekete geçmeniz için bu nihayet yeterli mi? Donald Trump'ı platformlarınızda kesin olarak yasaklamanın zamanı geldi!"

 Karlie Kloss

“Meşru demokratik seçim sonuçlarını kabul etmek vatanseverliktir. Bunu reddetmek ve şiddeti kışkırtmak Amerikan karşıtlığıdır.”

 Ben Stiller

“Başkan, Kongre binasını basıp terörize eden kalabalığa ‘sizi seviyoruz’ diyor. Bu kişiye tüm imkanları veren Kongre’nin, yine bu kişinin retoriğinin gerçek şiddete dönüştüğü yer olması ironik.”

 Sarah Jessica Parker

“Hayal edilemez. Utanç verici. Şoke edici. Ama sürpriz değil. Sorumlu tutulacak çok kişi var. Siz kim olduğunuzu biliyorsunuz. Şiddetli, bölücü ve zalim söylemi görmezden geldiniz. Bahaneler uydurdunuz. Korkaklar. O ve siz lider değilsiniz. Biz yeniden inşa etmeye çalışacağız. Siz kendinizle yaşamaya çalışacaksınız.”

 Bette Midler

“Bu isyanı sen başlattın. Yüzde 100 sen sorumlusun. Yapmacık söylemlerin arkasına saklanmaya çalışma ve bunu sen yapmamışsın gibi davranma. Seni duyduk. Sen hainsin.”

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR