Ben ne yapabilirim?

Bu dönemi, en verimli şekilde geçirmek için uğraşıyorum. Bu nedenle, bir yandan kitaplarımı yazmaya, belgesellerimi montajlamaya devam ederken, diğer yandan “moral bozucu” evlere kapanma sürecimizi hafifletmek için topluma yönelik bir şeyler yapmak için uğraşıyorum. Biraz katkı koyabilirsem ne mutlu. Bu konuda ad ayanız değilim.

Ferhat ATİK Toplum
15 Nisan 2020 Çarşamba

Yayın yönetmenimiz İvo Molinas’ın da katkıları ile, Holokost’tan kaçan iki Yahudi ailenin serüvenini anlatan Kristal Gece romanımı sesli roman yaptım mesela. Birçok dostum sağ olsunlar, seslendirdiler. Beni kırmadılar. Beş saate yakın bir roman oldu. Holokost görüntüleri eşliğinde ve harika bestelerle Facebook hesabımdan ve YouTube kanalımdan üç bölüm halinde yayınlandı. 

Bu vesile ile bana seslerini esirgemeyen dostlarımı bir kez de bu satırlarda sıralamak ve teşekkür etmek istedim. 

Bahsettiğim gibi sevgili dostum Şalom Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni İvo Molinas, Neyzen ve yazar aynı zamanda Sufi Akdemi Başkanı Hakan Mengüç, Destek Yayınevi CİO’su yazar Yelda Cumalıoğlu, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, yönetmen ve senarist Gani Rüzgar Şavata, yönetmen Derviş Zaim, yönetmen Veli Çelik, yönetmen Aytekin Birkon, Şirin’e Masallar YouTube kanalı sahibi Aslı Hesapçı, manken ve yazar Dilara Kırmıt, yazar Çağlar Dörter, seslendirme sanatçısı Mehmet Şilli, Prof. Dr. Uğur Batı, gazeteci, yazar ve haber programı yapımcısı Benan Kepsutlu, blogger ve moda direktörü Simge Özdemir, psikolog Esra Ezmeci, blogger ve moda tasarımcısı Hülya Dinç gibi birbirinden değerli dostlarım ve ünlü isimler Kristal Gece’ye can verdiler. Sağ olsunlar. Çalışmaya duygu katan müzikler de değerli dostlarım Talia Hafiz, Wendel Scherer ve Lars Meyer’indi. Menajerim Tilbe Selhanoğlu’na da tüm koordinasyon için sonsuz teşekkürler.

Bu gibi süreçlerde birlik ve beraberlik içinde, elimizdeki imkânları toplumun hizmetine sunmanın önemli olduğuna inanıyorum. Herkes “ben ne yapabilirim?” diye sorgulamalı ve imkânı ölçüsünde yapabileceği bir şey varsa yapmalı.

Küçük büyük hiç önemli değil. Burada anlamlılık önemli. 

Sırada ilk sinema filmim var. Anahtar. Bu hafta ücretsiz olarak YouTube kanalı üzerinden izleyiciye sunulacak. Ardından devam edecek birçok çalışma var. Mesela Vamık Volkan röportajları gibi. Tüm bunlar bu süreci hep birlikte en az yara ile atlatma çabası. Çünkü görülüyor ki bunu kendi kendimize atlatacağız. 

Devlet, tıbbi ve ekonomik açıdan bile zorlanırken, olayın sosyolojik ve psikolojik boyutuna profesyonel el atabilecek eforu olabilecek mi emin olamıyorum. Hep birlikte göreceğiz. 

Fakat biz elimizden geleni yapmaya devam edelim.

Sağlıkla kalın.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR