1 Ekim 2020 Perşembe 07:39

Bulut’un ateşten gömleği FENERBAHÇE TARAFTARI

İgal MEVORAH Köşe Yazısı
12 Ağustos 2020 Çarşamba

Geçtiğimiz haftalarda Fenerbahçe resmi hesaplarından Erol Bulut’u, ardından da peş peşe transferlerini açıkladı. Mert Hakan, Gökhan ve Caner gibi göz dolduracak isimlere imza attırdı. Bu kişilerin performans tahmini, transfer paraları tartışıladursun biraz Erol Bulut’un bu seneki en zorlu rakibi olan Fenerbahçe taraftarına eğilmek istiyorum. 

Bilenler bilir, Fenerbahçe taraftarı bu ülkenin en dalgalı taraftar profiline sahiptir. En hızlı onlar yükselir ama en hızlı da onlar düşerler. Bir bakarsınız üç galibiyet üst üste alınır, takım şampiyon ilan edilmiş, bir bakarsınız ilk puan kaybında teknik direktör ve futbolcular ipe götürülmüş. Ortasını bulmak zordur. Tabii bunun üzerine bir de yedi yıllık şampiyonluk hasreti eklemeyi de unutmayalım. Ortaları olmadığı gibi haklı olarak sabırları da tükenmiş durumda. Fenerbahçe taraftarı kendileri gibi aç, hırslı ve sabırsız hoca istiyor takımının başında. Kendi hırsının gölgesini, gerekirse yeşil sahayı boydan boya koşacak parçalayacak hoca görmek istiyor. Bu sebeptendir ki Cocu gibi sisteme önem veren, sabır isteyen hocalar Türkiye’de iş yapamıyor. Evet, Cocu başarılı değildi fakat sistemi de Türkiye’ye hele hele Fenerbahçe gibi sabırsız, heyecanlı bir taraftar profiline sahip bir takıma hiç uymadı. Erol Hoca için şu an öngörebildiğim kadarıyla Fenerbahçe taraftarının heyecanını kaldırabilecek bir seviyede. Tabii bu noktada yaş faktörü de çok önemli oluyor. Genç hocalar ve daha önce büyük takım çalıştırmamış hocalar çok daha hevesli ve aç olabiliyorlar genelde. Erol Hoca tam da bu profile uyuyor. Peki taraftar Erol Hoca’nın oyun tarzını beğenebilecek mi? 

Bu soruyu cevaplamak için müneccim olmak lazım. Fakat Erol Bulut’un Alanyaspor günlerine baktığımızda istikrarlı, futbolu bilen ve oyunu birkaç oyuncu üzerinden kuran paslı bir sistem oynattığını görüyoruz. Fenerbahçe taraftarı sonuçtan çok oyuna bakan bir taraftar bir yandan da. 70’e kadar gol bulamazsanız tribünde oyuncuların üzerine fazlaca yük bindirirler. Haklılardır da. 2014’ten bu yana Ersun Yanal’dan sonra hücum futboluna açız Fenerbahçe taraftarları olarak. 

Erol Hoca’yı profil olarak, heyecan olarak, yedi senedir şampiyonluk açlığını yaşayan taraftar profiline uygun karakterde bir hoca olarak görüyorum. Oyununu da Alanyaspor’daki gibi doğru adamları bulabilirse istediği gibi oynatabileceğini düşünüyorum. Erol Hoca’nın buradaki en zor sınavı taraftarla. Gerçekten başarılı işler yaparsa arkasında bütün Türkiye’nin en güçlü desteğini görecektir. Öte yandan, art arda başarısız sonuçlara hiç tahammülü olmayan Fenerbahçeliler kendisine en büyük kösteği de verebilirler sezon ortasında. Tahminim Bulut’un bu baskıyı sezona hızlı giriş yaparak kıracağı ve güven kazanacağı yönünde. Yönetimle anlaşıp doğru nokta transferleri yaptırabilirse Fenerbahçe için son on yılın unutulmazları arasına girebilir. 

Ateşten gömleği giydi Erol Hoca. Vezir de olabilir rezil de. Bizim ortamız yok hocam, bol sabırlar, başarılar!

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Tünelin Ucu İzel Rozental

Tünelin Ucu İzel Rozental

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel

Mozotros Ailesi-İrvin Mandel