22 Ocak 2022 Cumartesi 15:41
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

Sanatta kısa kısa

Tuna SAYLAĞ Sanat 1971 görüntüleme
24 Kasım 2021 Çarşamba

Mara Gülerşen’den yeni sergi

Usta seramik sanatçısı Mara Gülerşen, pandemi döneminde yarattığı yeni koleksiyonu Haz’a dair bir sergi planladı: ‘Çamur: Aşk ile yoğrulanın ışıkla buluşması’… Galata’daki Galeri Bu’da gerçekleşecek sergiyi, 24-29 Kasım ile 1-5 Aralık günleri arasında gezebilirsiniz. Gülerşen’in Naked Raku, Raku ve Sagar tekniği ile ürettiği bu özel koleksiyonda, 35 adet lambader, abajur ve sehpa gibi birbirini tamamlayan parçalar yer alıyor. Sanatçı, pandemi öncesinde yarattığı koleksiyonu, sonradan süreci aynalayan, anlatan her eşiğinde yeni bir aydınlatmayla şekillendi. www.maragulersen.com  Adres: Şahkulu, Serdar-ı Ekrem Sok. No:11 Beyoğlu/Galata

Linet Şaul, ‘Shakespeare ve Müzik’ gösterisinde

2016’dan bu yana, yurt içi ve yurt dışında 21 gösteriyle izleyicileriyle buluşan, ünlü yazarın farklı oyun ve sonelerinden metinler arası kolaj yöntemiyle hazırlanan ‘Shakespeare ve Müzik’te, Elizabeth dönemi Shakespeare oyunlarının şarkı ve müzikleri, dönem enstrümanlarıyla yorumlanıyor. 4 Aralık akşamı Borusan Müzik Evinde gerçekleşecek bu etkinlikte İzmir Barok Topluluğu’nun üç üyesi, viola da gamba sanatçısı Bülent Oral ve soprano Linet Şaul ve lut ustası Diego Leveric yazarın yapıtları için bestelenmiş dönem müziklerini yorumlayacak. Tiyatro sanatçısı Ayşe Lebriz Berkem de yazarın oyun ve sonelerini canlandıracak.

Lara St. John ve Matt Herskowitz ile ‘Geleneksel Müzikten Caza’

Cemal Reşit Rey Konser Salonu 3 Aralık akşamı, Kanadalı muhteşem keman virtüözü Lara St. John ile piyanist ve film müziği bestecisi Matt Herskowitz’i bir konserle ağırlıyor. Müziğin farklı türlerinden oluşan bir repertuar sunacak olan sanatçılar, kesinlikle canlı dinlenmesi gereken müzisyenlerin başında geliyor. Gershwin’den Bach’a bu müzik ziyafetini kaçırmayın! 4 Aralık tarihinde ise Lara St. John, Şef Can Okan yönetimindeki CRR Oda Orkestrası ile ikinci bir konser verecek.

Komet’in ‘Resim Sergisi’

Dirimart, Komet’in sekseninci yaşını, iki senedir üzerinde çalıştığı resimlerle kutluyor. Sanatçının figüratif resimleriyle Alto-Modern yapıtlarını bir araya getiren ‘Resim Sergisi’, 12 Aralık'a kadar salıdan cumartesiye 10.00-19.00; pazar günleri 12.00-19.00 saatlerinde ziyarete açık. 80 yaşındaki sanatçının sergideki eserleri son dönemde yaptığı yeni işlerden oluşuyor. Komet, boyutları bir buçuk metreden başlayıp, iki, üç metreye uzanan resimlerini izleyiciyle paylaşıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental