Bir çay keyfi

Tilda LEVİ Köşe Yazısı
3 Ocak 2019 Perşembe

Or-Ahayim Hastanesine ne zaman gitsem bahçedeki kafeteryada muhakkak bir çay içerim. Kimi zaman sıkıntıdan, kimi zaman keyiften...

Yaz mevsiminin sonunda hastanede bir medikal estetik bölümünün açıldığını yazmıştım. Şahsen gidip deneyeceğimi, ardından da intibalarımı söyleyeceğimi belirtmiştim. Bir türlü olmadı. Hep daha önemli işler çıkıyordu. Nihayet yılbaşına bir hafta kala kendime bir saat ayırmaya karar verdim. Hastaneden cilt bakımı için randevu aldım.

Or - Ahayim’in bir farkı profesyonelliğin yanı sıra sıcak bir gülümseme ile karşılanmanızdır. Eda Hanım’ın yönlendirmesiyle, cilt bakım odasına kadar birlikte gittik. Estetisyen Özgen Dişpençe ile tanıştım, gerisi onun işiydi. Uzandığım yerde benimle ilgilenilmesi hoş bir duyguydu. Özgen Hanım her işlemden önce açıklama getirdi. Bu da rahatlatıcı bir olguydu. Zira yüze aniden buhar verilmesi veya soğuk kompres uygulanması kişide şok etkisi yaratıyor. Seans bittikten sonra biraz dinlenmem önerildi. Sonra kalkıp giyindim. Cildimi çok iyi hissettim. Aynalarla pek aram yoktur, ama bu kez merak ağır bastı. Sonuçtan memnundum, üstelik kızamık çıkarmış gibi kızarmamıştım.

Siz, siz olun, kendinize bir saat ayırın ve keyifli bir deneyim yaşayın. Hatırlatmakta yarar var; günümüzde erkekler de en az kadınlar kadar kendileriyle ilgileniyorlar. Dolayısıyla hastanenin medikal estetik bölümü erkeklere de hizmet veriyor.

↔↔↔

 Merak hem iyidir, hem kötü. Tutucu yanlarım olduğu gibi radikal kararlarım da vardır. Cilt bakımı uygulamasını öğrendikten üç ay sonra hayata geçirdim. Ancak hemen bitişik odada bulunan epilasyon bölümünü hemen denemekten çekinmedim. Bu kez sonuç aynaya bakmakla olmuyor, aradan zaman geçmesi lazım. Ağrı, sızı duydun mu diye sorarsanız, hayır duymadım.

Bu vesileyle tüm Or-Ahayim çalışanlarının ve okurlarımın Miladi yeni yılını kutlarım.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR