“Avustralyalı Yahudiler özgür hissetmek istiyor”

Avustralya Başbakanlık Ofisi salı günü, iş kadını ve avukat Jillian Segal´in Avustralya´da Antisemitizmle Mücadele Özel Elçisi olarak atandığını açıkladı.

Dünya
9 Temmuz 2024 Salı

Segal, Yahudi Avustralyalılarla antisemitizm hakkında iletişim kuracak ve hükümete Yahudi düşmanlığına karşı politika konusunda tavsiyelerde bulunacak. Segal, üç yıllık bir dönem boyunca görev yapacak ve doğrudan Başbakan Anthony Albanese ile Göç, Vatandaşlık ve Çok Kültürlü İşler Bakanı Andrew Giles'a rapor verecek.

Segal yaptığı açıklamada, “Avustralyalı Yahudiler günlük hayatlarını özgürce yaşamak, dinlerini korkmadan uygulamak ve ifade etmek konusunda kendilerini güvende hissetmek istiyor. Ayrıca Avustralya'daki çok kültürlü topluma daha önce olduğu gibi katkıda bulunabilmek istiyorlar. Yahudi toplumu için daha güvenli bir gelecek sunmak, sosyal uyumu güçlendirmek ve antisemitizmle mücadelede güçlü, bilgili ve bilinçli bir yaklaşım geliştirmek için çalışmayı sabırsızlıkla bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Başbakan Albanese, İsrail-Hamas savaşı nedeniyle Avustralya'da yaşanan gerilimi hafifletme çabaları açısından bir elçi atanmasının kritik önem taşıdığını belirtti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün