İzmirli fotoğrafçılar Floransa´da

Toplum
21 Eylül 2023 Perşembe

F:3 Fotoğraf Grubu'nun ‘Zamana Direnenler’ ve Gf Cupolone Firenze Grubu'nun ‘Geçmişten Günümüze Floransa’ sergileri Floransa'da açıldı.

İzmirli fotoğrafçılar Selim Bonfil, Gökhan Ünal ve Mehmet Yasa'dan oluşan F:3 Fotoğraf Grubu'nun ‘Zamana Direnenler’ sergisi, 8 Eylül akşamı, kalabalık bir sanatsever topluluk huzurunda, Floransa'da açıldı.

İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği (İFOD) üyesi üç arkadaşın kurduğu F:3 Fotoğraf Grubu'nun bu sergisi, daha önce İzmir'de ve Manisa'da fotoğraf severlerle buluşmuş ve büyük ilgi görmüştü. İFOD'un kardeş kulübü Gf Cupolone'nin davetiyle ve Floransa Belediyesinin katkıları ile sergi şimdi de İtalyan fotoğraf severlere sunuldu.

Serginin açılışında F:3 grubu adına konuşan Selim Bonfil şunları söyledi:

“Bu akşam, zamana meydan okuyan, ekonomik koşullara ve teknik evrime rağmen ayakta kalmaya çalışan zanaatkârlardan oluşan sergimizi sunmak üzere sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Hızlı geçen zaman içinde bu zanaatkârların unutulmamasına katkıda bulunmak istedik. Önlerinde saygıyla eğiliyoruz.

Bu akşam bizimle olduğunuz için tekrar teşekkür ederim. Bu, hayatımız boyunca unutamayacağımız çok önemli bir toplantı. Aynı zamanda bizleri daha iyi çalışmalar yapmaya teşvik edecektir.(…)”

Türk ve İtalyan fotoğrafçıları bir araya getiren, iki ülke arasındaki kültürel bağları pekiştiren sergiler Lungarno Del Tempio kent parkında, 21 Eylül’e kadar gezilebilecek.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün