Hahambaşı Rav İsak Haleva´nın Şavuot Bayramı mesajı

Hahambaşı Rav İsak Haleva, 25 Mayıs akşamı başlayacak ve 27 Mayıs akşamı sona erecek Şavuot (Tora´nın verilişi) Bayramı dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Toplum
25 Mayıs 2023 Perşembe

Değerli Dindaşlarım.

Bu yılki Şavuot mesajımda sizlere geçirdiğim bir rahatsızlık ertesindeki nekahet döneminden sesleniyor ve öncelikle ilgilerinize ve hakkımdaki sağlık dileklerinize teşekkür ediyorum. Yüce Tanrının yardımı ve dualarınızla kısa zamanda iyileşeceğimi ve aranıza katılacağımı ümit ediyor, o günleri sabırsızlıkla bekliyorum.

Kardeşlerim.                                                                          

Yüce Tanrı’nın Moşe Rabenu aracılığıyla Kutsal Tora’mızı bizlere armağan etmesinin yıldönümü olan ‘Şavuot Bayramı’ bu yıl 26 ve 27 Mayıs günleri kutlanacaktır. ‘Hag Matan Tora’ diye kutladığımız ‘Şavuot Bayramı’, Tanrı kaynaklı evrensel ahlak değerlerine sahip olmamızı vurgulayan, dinsel ve toplumsal kültürümüzün en belirgin dönemlerinden biridir.

Bu değerlere sahip oluşumuz, aradan geçen yaklaşık 34 asırlık zamana ve tarih boyu çok sayıda olumsuz koşullara karşın varlığımızın temel direklerinin en önemlisi olarak bizleri birlik ve bütünlük içinde bugünlere taşımış ve geleceğimize olan güvenimizi pekiştirmiş bulunmaktadır.

Dilerim ki, insanlığı tanrısal nurla buluşturan kutsal Tora’mız hepimize rehber olsun, sevdiklerimiz ve sevenlerimizle birlikte sağlık ve esenlik içinde idrak edeceğimiz ‘Şavuot Bayramı’ ruhlarımızı aydınlatsın.

Şabat Şalom                                                                                      

Moadim Lesimha, Hagim Uzmanim Lesason.

Dualarımla.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün