Bosphorun 10K Parkuru Beşiktaş´ta koşuldu

İstanbul´un en keyifli koşusu Kuruçeşme - Bebek – Çırağan rotasında gerçekleşti.

Toplum
1 Kasım 2022 Salı

Bosphorun 10K ve Spor Festivali Beşiktaş Belediyesi ev sahipliğinde Kuruçeşme - Bebek - Çırağan Sarayı rotasında gerçekleşti. Dünyanın en önemli parkurlarından biri olan Bosphorun 10K’ya Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katılım göstererek sporcularla birlikte koştu.

Akpolat: ‘’Geçen yıl da Bebek 10K Festivalimizde sporcularımızla bir araya gelip koşmuştuk. Bu yıl da Bosphorun 10K festivaliyle tüm sporseverlerle beraberiz. Dereceye giren girmeyen tüm sporcularımızı da yürekten kutluyorum. Beşiktaş’ta iyi yaşamı destekleyen faaliyetlerimize her zaman devam edeceğiz’’ dedi.

İstanbul’un en keyifli rotalarından birine sahip Bosphorun 10K ve Spor Festivali 28-30 Ekim tarihleri arasında Beşiktaş’ta gerçekleşti. Birbirinden renkli spor etkinliklerinin gerçekleştirildiği festivalin son gününde sporcular Kuruçeşme- Bebek ve Çırağan Sarayı rotasında birincilik için mücadele etti. 7’den 70’e her yaştan koşucunun katılarak ter döktüğü, çipli takip sisteminin kullanıldığı yarışta, paten tutkunları da parkurda yer alarak mücadele etti. Koşu sonrası dereceye girenlere ödülleri de Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tarafından takdim edildi.

Genel Klasman Kadınlarda koşuyu 35 dakika 14 saniyelik başarısıyla Ümmü Kiraz 1. olarak tamamladı. Sabriye Güzelyurt 2. olurken, Damla Çelik yarışmayı 3. olarak tamamladı.

Genel Klasman Erkeklerde ise; 29 dakika 15 saniyelik başarısıyla Mohammet Tayyibi 1. olurken, Murat Emektar 2., İbrahim Erata ise 3. oldu.

Paten tutkunlarının yer aldığı koşuda ise kadınlarda 1. Dorsa Shahriari, 2. Dilek Paksoy, 3. ise Beyza Betül Öztürk oldu.

Erkeklerde de koşuyu 1. Muhammed Hişam Atılmış, 2. Bilal Osman, 3. ise Umut Bağdaş tamamladı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün