TikTok Holokost inkarıyla mücadele için yeni özellikler duyurdu

TikTok, Holokost hakkında yanlış bilgilerin yayılmasını azaltmak ve kullanıcıları konuyla ilgili güvenilir kaynaklara yönlendirmek amacıyla bir dizi yeni özellik duyurdu.

Dünya
28 Ocak 2022 Cuma

Holokost Anma Günü'nde açıklamalarda bulunan TikTok, ‘‘Antisemitizmin tüm biçimlerini kınıyoruz. Holokost inkârı veya Yahudi topluluğuna yönelik diğer herhangi bir nefret söylemi de dahil olmak üzere antisemit içerikleri ve hesapları platformumuzdan kaldırmak için bir dizi güncelleme yapacağız ve moderatör ekibi görevlendireceğiz” dedi.

TikTok, 27 Ocak Uluslararası Holokost'u Anma Günü’nden itibaren, kullanıcılarının Holokost ile ilgili terimleri aradıklarında, sonuç sayfasının üst kısmında, Holokost tarihi hakkında bilgi edinmek için Dünya Yahudi Kongresi (WJC) ve Unesco’nun hazırladığı web sitesi ‘aboutholocaust.org'u ziyaret etmelerini isteyen bir duyuru göreceklerini belirtti.

TikTok ve diğer sosyal medya platformları, uzun süredir Holokost inkarının ve antisemitizmin platformlarında kontrolsüz bir şekilde yayılmasına izin verdiği için eleştiriliyor.

Bazı Yahudi içerik üreticileri ise, Yahudilik veya antisemitizm hakkında eğitim veren videolar yayınladıkları için platformdan yasaklanmaktan veya sansürlenmekten şikayetçiler.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR