27 Ocak ve her gün Hatırlıyoruz

Auschwitz Ölüm Kampının özgürlüğüne kavuşturulduğu tarih olan 27 Ocak Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma Günü´nde, dünyada birçok törenin yanı sıra Türkiye´de de bazı etkinlikler gerçekleştirilecek. Ülkemizde anma etkinlikleri düzenlense de Holokost eğitimi konusundaki adımlar henüz çok yetersiz.

Toplum
27 Ocak 2022 Perşembe

Holokost Kurtulanı ile canlı sohbet

Şalom ArtıOnsekiz, Despertar Projesi, İzmir Musevi Cemaati Vakfının da işbirliği ve Avrupa Birliğinin desteğiyle, 27 Ocak’ta, Holokost Kurtulanı Peter Rosenfeld ile online sohbet toplantısı düzenliyor. Küçük yaşlarını çalışma kamplarına geçiren Rosenfeld, hayat hikayesini anlatacak, sorulara yanıt verecek.

Lise öğrencileri tartışıyor

Sivil ve Ekolojik Haklar Derneği (SEHAK) da 27 Ocak’ta #hatırlıyoruz temalı bir panel düzenliyor. Prof. Dr. Kenan Çayır’ın moderatörlüğündeki panelde ‘Holokost neydi, nasıl yaşandı?’, ‘Holokost Algısının Tarihsel Gelişimi’ gibi konular masaya yatırılacak.

Ve müzik…

27 Ocak akşamı Türkiye saati ile 21.00’de Washington’da Kongre’nin Holokost anma töreninde, birçok önemli konuşmacının yanı sıra müzisyen Renan Koen de bir konserle yer alacak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR