Mişne Tora´da görev değişimi

Dört senedir Mişne Tora´da Kadınlar Kolu Başkanlığını sürdüren Rozi Levi bayrağı Viki Benkandiyoti´ye devrederken duygularını ve bu süreçte yaşadıklarını bizlerle paylaştı…

Toplum
26 Ocak 2022 Çarşamba

“Dört sene evvel sevgili Viktor Kohen Ülçer’in ‘Bana yardım eder misin?’ ricasıyla başladığım ve üç sene de sevgili Davit Franko ile eş başkanlığını sürdürdüğümüz serüvenimiz bugüne kadar geldi. Ben kendimi bu derneğe girdiğim, faydam olduğu ve bu kadar değerli yönetim kurulu üyeleri ile birlikte fedakar, özverili ve çalışkan 50 gönüllü hanımla çalıştığım için çok şanslı görüyorum. Derneğimizin yönetim kurulu tüm eski başkanlar ve hanımlardan oluşmakta. Yani bu topluluğa bir giren bir daha ayrılamıyor ki bence bu çok değerli bir özellik.

Bu dört sene içinde derneğimizde birçok değişiklik oldu. Biraz onlardan bahsetmek istiyorum. Maalesef ki çağımızın hastalığı herkes gibi bizi de zor bir sürece soktu. Zorluklar insanları daha da güçlendirir. Biz de dernek olarak bu süreçten daha da güçlenerek çıktık. Tüm bilgisayarlarımız yenilendi ve gerekirse herkesin yaptığı gibi evden de çalışabilir duruma geldi. Derneğimizdeki yeniliklere gelince ‘Hoş geldin Bebek Sepetleri’ değerli dostlarımızın destekleriyle çok gelişti. Tamamı gönüllü hanımlarımızın işlediği el emeği ürünlerin yanı sıra içine koyduğumuz oyuncak, bebek bezi gibi objelerle zenginleştirdiğimiz sepetlerimiz her daim derneğimizden temin edilebiliyor.  Bunun yanında yine tüm sene boyunca temin edilebilen ve gönderilebilen Şabat mumları, yeni evi duaları, geçmiş olsun, yeni işyeri duası gibi bilumum objeyi çok şık badem ezmesi ve çikolata ile sevdiklerinize göndererek hem onları hem de öğrencilerimizi sevindirebilirsiniz. 

Mutluluk bulaşıcıdır derler. Ben ve sevgili arkadaşlarım bu süreçte çok mutlu olduk. Bana ve sevgili Davit Franko’ya her daim desteklerini esirgemeyen tüm takım arkadaşlarımıza ve canla başla her daim yanımızda olan Mişne Tora personeline çok teşekkür ederiz. Şimdi ise bayrağı devretmenin zamanı geldi.  Sevgili Moşe Taragano ile Viki Benkandiyoti’ye başarılar diliyorum.”

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR