Yahudi insan hakları örgütü Amazon´daki Nazi filmlerinin kaldırmasını istiyor

Simon Wiesenthal Merkezi Dekan Yardımcısı ve Küresel Sosyal Eylem Direktörü Haham Abraham Cooper, çarşamba günü Jeff Bezos´dan Amazon Prime´daki Nazi propaganda filmlerinin kaldırılmasını istedi.

Dünya
13 Ocak 2022 Perşembe

Amerikalılar Antisemitizme Karşı grubu, Amazon Prime video ağında yayınlanan 30 klasik Nazi propaganda filmi buldu. Grup, ‘‘Leni Riefenstahl'ın filmleri, Nazi'nin iktidara yükselişinde kilit rol oynayan propagandanın yayılmasında etkili olmuştu’’ dedi.

Simon Wiesenthal Merkezi Direktörü Haham Cooper Bezos’a yazdığı açık mektupta, "Bu filmler İkinci Dünya Savaşı sırasında 6 milyon masum Yahudi'nin toplu katliamına doğrudan yol açan Yahudi nefretinin yaratılmasına ve sürdürülmesine yardımcı oldu. 20 Ocak’ta aralarında sekiz doktor ve din adamının da bulunduğu 15 Alman Bakanının oybirliğiyle Nazilerin ulaşabileceği her Yahudi'yi öldürmeye karar vermelerinin 80. yılı olacak. Buna ek olarak, 27 Ocak’ta Uluslararası Holokost Anma Günü Birleşmiş Milletler ve Auschwitz'de resmî törenlerle anılacak. İnternetin gücünü çoğu kişiden daha iyi biliyorsunuz. Lütfen bu iki önemli tarihi, nefret propagandası yapan Nazi filmlerinin Amazon’dan kaldırıldığını duyurmak için kullanın. Lütfen antisemitizm ve bağnazlıkla mücadele için üzerinize düşeni yapın” ifadelerini kullandı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR