´Bana Hikâyeni Anlat´ açık hava sergisiyle Şişli sokaklarında

Toplum
12 Ocak 2022 Çarşamba

Yirmi sanatçının çocukluk hatıralarını bir araya getiren, PaperstreetCo. imzalı katılımcı sanat projesi Tell Me Your Story, kitabın ardından şimdi de yolculuğuna sergi ile devam ediyor. Proje ‘Bana Hikâyeni Anlat’ adıyla ve Şişli Belediyesinin desteğiyle 10-31 Ocak tarihleri arasında bir açık hava sergisine dönüşüyor. 

Ortak üretimden beslenen on Türkiyeli, on İsrailli sanatçının eşleşmesi ve çocukluk anılarını birbiriyle paylaşması ardından her sanatçının partnerinin hikâyesini kendi özgün diliyle resmetmesiyle şekillenen proje, kitap olarak yayımlandı ve oldukça ilgi çekti. Çocukluğun renkli ve büyüleyici dünyasının kapılarını aralayan kitap, şimdi de sayfalardan taşıp şehrin sokaklarına yayılıyor. 

Renklere dönüşen hikâyelerin, Abdi İpekçi Meydanı’ndan başlayan bir rota ile billboardlar aracılığıyla Şişli sokaklarındaki açık hava mecralarına yayılacağı sergi; katılımcı, erişilebilir ve deneyime açık bir kurguya sahip.

Sergide yer alan sanatçılar: Ahu Akgün, Aya Talshir, Bora Aşık, Dror Cohen, Ecem Yüksel, Einav Vaisman, Gilad Seliktar, Gökçe İrten, Itzik Rennert, Jennifer İpekel, Keren Katz, Meltem Şahin, Mert Tugen, Michal Bonano, Roni Fahima, Sasha Zilberman, Selin Çınar, SENA, Shahar Kober ve Vardal Caniş.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR