Bennett İsrail ordusunun İran hakkında konuşmasından şikayetçi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett üst düzey İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) subaylarının İran´a saldırı düzenlenmesi hakkında sürekli konuşmalarından bıktığını belirtti.

Dünya
23 Aralık 2021 Perşembe

Üst düzey diplomatik bir kaynağın çarşamba günü aktardığı habere göre Bennett, "Sanki ordudaki herkes sabah kalkıp İran hakkında konuşuyor. Şaka yapıyorlar gibi’’ dedi. Kaynak, ‘‘Başbakan bundan hoşlanmıyor. Bu gerçekten onun tarzı değil” dedi.

İsmi belirtilmeyen kaynağın açıklaması, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Tomer Bar’ın çarşamba günü yayınlanan röportajında, İsrail'in gerekirse yarın İran'ın nükleer programını başarıyla vurabileceğini söylemesinden sonra geldi.

Bar, Yediot Aharonot Gazetesi’ne verdiği röportajda, ‘‘İran'a yönelik bir saldırı benim görev süremde olacak ve sorumluluğun ağırlığını anlıyorum’’ ifadelerini kullandı.

Kudüs'teki diplomatik kaynak ‘İyi, Kötü ve Çirkin’ filmindeki ünlü söze atıfta bulunarak, “Ateş etmek gerekiyorsa ateş et, konuşma’’ dedi. Bütün bu konuşma çılgınca ve yardımcı olmuyor" diye ekledi.

Kaynak, ‘‘Bennett İran’a saldırı planlarının kamuoyuna yansıtılması yerine İsrail’in hareket özgürlüğünden bahsedilmesini tercih ediyor’’ dedi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR