İstanbul´da Yeni Yıl Konser Ajandası

CRR, 2021´E İKİ KONSERLE VEDA EDİYOR

Tuna SAYLAĞ Sanat
22 Aralık 2021 Çarşamba

‘İngiliz Centilmeni’ lakaplı caz piyanisti Anthony Strong, 29 Aralık akşamı müzikseverlere Bill Evans’tan Frank Sinatra’ya, Oscar Peterson’dan Nat King Cole’, unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşatacak. Kendisine Şef Nail Yavuzoğlu eşliğindeki CRR Caz Orkestrası eşlik edecek.

30 Aralık akşamı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu seyircisi, Şef ve keman sanatçısı Joji Hattori yönetimindeki Viyana Oda Orkestrasının (Wiener Kammerorchester) seslendireceği Mozart, Brahms ve J. Strauss’un eserlerinden oluşan bir repertuar ile yeni yılın gelişini kutlayacak.

İŞ SANAT YENİ YILI OLGA PERETYATKO VE MERT SÜNGÜ İLE KUTLUYOR

Çağımızın önemli solistlerinden Soprano Olga Peretyatko ve ülkemizi yurtdışında başarıyla temsil eden Tenor Mert Süngü, İş Sanat yeni yıl konserinde bir araya gelecek. Solistlere Şef Murat Cem Orhan yönetimindeki Gedik Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Johann Strauss valslarının yanı sıra, ünlü opera aryalarının da seslendirileceği konser, 29 Aralık gecesi Maximum Uniq Hall’da gerçekleşecek. 

AKM’DE YENİ YIL ÖZEL KONSERLERİ

Atatürk Kültür Merkezi iki gece üst üste iki konser düzenlenecek. 30 Aralık akşamı, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası’nın, Şef Ender Sakpınar yönetiminde vereceği geleneksel yeni yıl özel konserinde Devlet Opera ve Balesi’nin üç solisti, Soprano Görkem Ezgi Yıldırım, Soprano Feryal Türkoğlu ve Mezzo Soprano Ferda Yetişer birbirinden güzel aryalarla izleyenleri coşturacak.

31 Aralık akşamı ise müzikseverler bu kez İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin orkestra ve solistlerini dinleyecek. Artık gelenekselleşmiş hale gelen ve AKM’de 13 sene sonra ilk defa yapılacak olan bu konserde, izleyiciler 2022’ye merhaba diyecekler. Orkestrayı Şef Murat Cem Orhan yönetecek. Koreograf İlke Kodal, Çocuk Balesi Koreografı Çiğdem E. Öztürk ve Çocuk Korosu Şefi Sercan Gazeroğlu, etkinliğe katkıda bulunan isimler. Ayrıca 11 soprano, mezzo soprano, bas ve tenor aryalara hayat verecek.

**

‘DENİZE İNEN YOL’ İÇİN SON GÜNLER

Ara Güler Müzesi’nin yeni sergisi ‘Denize İnen Yol’u, 31 Aralık tarihine kadar Galataport’ta gezebilirsiniz. İstanbul’un belleği olma niteliği taşıyan sergide, Ara Güler’in Kültür Yolu Projesi aksında yer alan Tophane, Karaköy, Galata, Galata Mevlevihane’i, Galata Kulesi, Tünel, İstiklal Caddesi, Galatasaray ve Taksim Meydanı ile çevresinde çektiği fotoğraflar yer alıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR