Meta 7 casus yazılım kuruluşunu yasakladı

Facebook´un ana şirketi Meta perşembe günü dört İsrail firması da dahil olmak üzere yedi casus yazılım kuruluşunu platformlarından yasakladığını duyurdu.

Dünya
17 Aralık 2021 Cuma

Meta perşembe günü yaptığı duyuruda, “100'den fazla ülkede internet üzerinden insanları hedef alan yedi kuruluşu devre dışı bıraktık. Bulgularımızı güvenlik araştırmacıları, diğer platformlarla paylaştık’’ dedi.

Casus firmaların büyük ölçüde, belirli kullanıcılarla etkileşime geçmek, çeşitli kapalı topluluklara kendilerini sevdirmek ve belirli kişileri (çoğunlukla gazetecileri ve aktivistleri) takip etmek için kullandıkları sahte profil ağlarından yararlandıkları belirtildi.

Meta, dünya çapında bu kötü niyetli faaliyetler tarafından hedef alındığına inandığı yaklaşık 50.000 kişiyi uyardığını açıkladı.

NBC, Meta’nın yasakladığı şirketlerden CobWebs Technologies, Bluehawk CI, Cognyte ve Black Cube’ün İsrail merkezli olduğunu bildirdi.

Black Cube, herhangi bir kimlik avı veya bilgisayar korsanlığı saldırıları gerçekleştirmediklerini ve tüm faaliyetlerinin yerel yasalara tamamen uygun olduğunu ifade etti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR