Erdoğan ´´İsrail üzerine düşeni yaparsa, Ankara derhal karşılık vermeye hazır´´

Cumhurbaşkanı Erdoğan çarşamba günü Katar´ın Doha kentinde kendisine eşlik eden gazetecilere konuştu. Erdoğan İsrail´in Filistin´le barışçıl adımlar atması halinde Türkiye´nin İsrail ile ilişkilerini düzeltebileceğini ifade etti.

Toplum 1 yorum
9 Aralık 2021 Perşembe

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’nin geçen hafta Birleşik Arap Emirlikleri’yle (BAE) başlattığı ilişkilerin benzerinin İsrail ile de başlatılabileceğine dair yeşil ışık yaktı.

Erdoğan, ‘‘Böyle bir süreç İsrail’le de niye olmasın? Biz bir barış dünyası içerisinde, barışın egemenliği için çalışıyoruz ve bölge barışı için de bunu isabetli buluruz, hayırlı buluruz. İsrail ile daha önce görüştüm ama İsrail'in Filistin konusunda bölgesel politikalarında daha hassas davranması gerekiyor. Türkiye'nin, Filistin, Kudüs ve Mescid-i Aksa ile ilgili endişelerine saygı duyulması halinde, İsrail ile ilişkilerimizi düzeltebiliriz’’ dedi.

Erdoğan, İsrail üzerine düşeni yaparsa, Ankara'nın derhal karşılık vermeye başlayacağını belirterek, iki ülkenin yeniden karşılıklı büyükelçi atayabileceğini de sözlerine ekledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR