´Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi´ Atatürk Kültür Merkezi´nde

Vakko Yönetim Kurulu Başkanı Cem Hakko´nun, Vitali Hakko´nun sanat ve eğitimdeki vizyonundan ilham alarak kurduğu Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, 10. yılında Atatürk Kültür Merkezi´ne taşındı

Toplum
3 Kasım 2021 Çarşamba

Vakko, 86 yıllık geçmişinin en önemli kültürel değerlerinden biri olan ve moda, mimari, fotoğraf, resim, heykel, sinema gibi sanatın tüm başlıklarındaki en güncel ve kapsamlı koleksiyonları içeren Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesini Atatürk Kültür Merkezi ile buluşturdu.

Vakko’nun kurucusu Vitali Hakko’nun vefatının ardından, onun sanata, kitaplara ve eğitime olan ilhamıyla, ismini kuşaklar boyunca yaşatmayı hedefleyerek Cem Hakko tarafından 2011 yılında oluşturulan ve Vakko Nakkaştepe Moda Merkezi içerisinde bulunan ödüllü kütüphane 10. yaşını Atatürk Kültür Merkezinde kutluyor.

Cem Hakko, kütüphanenin Atatürk Kültür Merkezi içerisinde yer almasından ailesi adına gurur ve mutluluk duyduğunu söyleyerek şöyle devam etti: “Atatürk Kültür Merkezi yeni ve ödüllü mimarisi, konumu ve geçmişten bugüne gelen değerleriyle birlikte ülkenin kültür sanat hayatının yıllarca nabzını tuttu. Şimdi de bunu daha büyük bir ölçeğe taşıyacak. Bu değerli kültür merkezi içerisinde Vakko’nun bu önemli değeri ile yer almak bizim için bir gurur. Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi başta sanatın her alanında eğitim alan öğrenciler olmak üzere eğitmenler, sanatçılar, araştırmacılar ve bütün meraklılar için sanat dolu bir araştırma deneyimi sunacak. Babam Vitali Hakko’nun modaya, sanata ve her şeyden öte insana saygısının bir göstergesi, eğitime katkısı olan bu kütüphaneyi Atatürk Kültür Merkezi’ne taşımak ailemiz için de bir onurdur. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza bu konudaki özverili çalışmaları ve bizi tekrar AKM ile buluşturduğu için çok teşekkür ediyoruz.”

400 metrekare büyüklüğündeki yeni yerinde daha geniş kitlelere ulaşabilecek olan Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, dünyanın en prestijli yayınevlerine ait özel edisyonlar, kütüphaneye özel imzalı yayınların bulunduğu 15 bin kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital, görsel arşiviyle, akademisyenlere, üniversite öğrencilerine, sanatçılara, sanat meraklılarına ve çeşitli ülkelerden Türkiye’yi ziyaret eden turistlere ulaşacak. 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR