Amy Winehouse´un eşyaları açık arttırmaya çıkıyor

2011´de vefat eden İngiliz şarkıcı Amy Winehouse´a ait, son konserinde giydiği mini elbisesi dahil, 800 parçalık bir koleksiyon açık arttırmaya çıkıyor.

Selin KANDİYOTİ Kültür
20 Ekim 2021 Çarşamba

Söz konusu yeşil ve siyah elbisenin 15-20 bin dolar arasında alıcı bulması beklenirken, şarkıcının sürekli taktığı kalp şekilnde Moschino marka çantasının da aynı fiyatlardan satılması bekleniyor.

Julien Mezat Direktörü Martin Nolan, Winehouse’ın ebeveynlerinin artık kızlarının eşyalarından ayrılma vaktinin geldiğini düşündüklerini belirtti. Amy Winehouse, 27 yaşında alkol zehirlenmesinden Belgrad’da verdiği konserden bir ay sonra yaşamını kaybetmişti.

Nolan, ailenin kaybettikleri çocuklarının eşyalarını vermesinin çok acı bir tecrübe olduğunu ancak o eşyaların değerini bilecek koleksiyonerlerin ve hayranların eline geçmesinin onları mutlu edeceğini söyledi. 

Nolan iki yıldır bu açık arttırmanın organizasyonu ile uğraşıyor. Amy Winehouse hayranlarının hepsinin bir eşyaya kavuşmasını dilediğini söleyen Nolan, 50-100 dolardan başlayacak olan parfüm, kemer, ayakkabı, gitar ve bateri setlerinin olacağını, ortalama başlangıç fiyatlarının ise 2-4 bin aralığında olacağını belirtti.

Amy Winehouse döneminin en çok konuşulan ve en yetenekli sanatçılarından biriydi. Cazla karıştırdığı müziği, kendine has saç modeli ve gazete manşetlerinden düşmeyen davranışlarıyla dünyada iz bıraktı.

‘Frank’ ve ‘Back to Black’ albümleriyle tanınan şarkıcı alkol ve uyuşturucu bağımlılığı ile mücadele ediyordu. Açık arttırmadan elde edilecek gelirin bir kısmı Amy Winehouse Kurumuna aktarılacak. Kurumun hedefi gençleri ve çocukları dirençlerini ve kendine güvenlerini inşa ederek potansiyellerini gerçekleştiebilmeleri için ilham kaynağı olmak. 

Açık arttırma yüz yüze ve çevrimiçi olarak Beverly Hills’de 6-7 Kasım’da gerçekleşecek.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR