IHRA´nın antisemitizm tanımını onaylayan 30. ülke Avustralya

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, çarşamba günü Malmö Uluslararası Holokost Anma ve Antisemitizmle Mücadele Forumu´nda yaptığı açıklamada, Avustralya´nın Uluslararası Holokost Anma İttifakı´nın (IHRA) antisemitizm tanımını resmen onaylayacağını belirtti.

Dünya
14 Ekim 2021 Perşembe

Avustralya, Avrupa Birliği ve çok sayıda yerel yönetim, şirket, kurum ve kuruluşla birlikte IHRA tanımını resmi olarak onaylayan veya benimseyen 30. ülke olacak.

Morrison forumda, "Antisemitizmin Avustralya'da yeri yok, dünyanın hiçbir yerinde yeri yok. Bireylere, topluluklara veya sinagoglara yönelik antisemitizmi destekleyen herhangi bir sözü veya eylemi savunmak için birlikte, kararlı bir şekilde ve küresel bir topluluk olarak çalışmalıyız" dedi.

İsveç Başbakanı Stefan Löfven de Malmö forumunda yaptığı konuşmada, antisemitizmle mücadele ve Holokost anmalarını ilerletmek için somut önlemler alınması çağrısında bulundu. 

Avustralya/İsrail ve Yahudi İşleri Konseyi (AIJAC), Morrison'ın IHRA’nın antisemitizm tanımını benimsemesine övgüde bulundu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR