İsrail´den ABD´nin 1 milyar dolarlık yardımına övgü

İsrailli yetkililer, perşembe günü ABD Temsilciler Meclisi tarafından İsrail´in Demir Kubbe füze savunma sistemini yenilemesi için 1 milyar dolar sağlayacak yasanın geçmesini memnuniyetle karşıladı.

Dünya
24 Eylül 2021 Cuma

Demir Kubbe Ek Ödenek Yasası perşembe günü 9 ‘hayır’ oyuna karşılık 420 ‘evet’ oyuyla ABD Temsilciler Meclisi’nden geçti.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett yaptığı açıklamada, ‘‘ABD Temsilciler Meclisi üyelerine, Demokratlara ve Cumhuriyetçilere, İsrail'e verdikleri destek ve İsrail'in güvenliğine olan bağlılıkları için teşekkür ederim" dedi.

İsrail Dışişleri Bakanı Yair Lapid oylamadan sonra yaptığı açıklamada, ‘‘Bu destek, iki ülke arasındaki ortak değerlere ve stratejik çıkarlara dayanan özel ilişkileri teyit ediyor” dedi.

İsrail Savuma Bakanı Benny Gantz, Demir Kubbe’nin İsrail'in Hamas gibi terörist gruplar tarafından gerçekleştirilen saldırılara karşı kendisini savunması için kritik önem taşıdığını belirtti.

İsrail'in ABD ve BM Büyükelçisi Gilad Erdan, İsrail'in güvenliğini ve güçlü ittifakını desteklemek için oy verenlere teşekkür etti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR