Sanatta kısa kısa

Tuna SAYLAĞ Sanat
9 Eylül 2021 Perşembe

Buika'da müzik şöleni

Buika, 17 Eylül’de Zorlu PSM sahnesinde hayranlarına yepyeni şarkılarının yanı sıra kariyerinin unutulmazlarını da söyleyerek muhteşem bir müzik şöleni yaşatacak. Sahnedeki tutkulu performansıyla izleyenleri kendine hayran bırakan sanatçı, kariyeri boyunca Reggae, Ragga, Flamenko, R&B, Afrobeat ve Gospel’i muhteşem bir şekilde harmanladı. Son olarak Carlos Santana’nın ‘Africa Speaks’ adlı son albümünde, Santana'nın akorları eşliğinde söylediği şarkılarla müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan Buika, önümüzdeki günlerde yeni albümünü müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

** 

‘Dün, Bugün, İstanbul’ sergisi SSM’de

‘Dün, Bugün, İstanbul’ sergisi, 3 Eylül - 28 Kasım tarihleri arasında Sakıp Sabancı Müzesinde sanatseverlerle buluşuyor. Sergi, 22 genç sanatçının gözünden İstanbul’a dair bir durum tespitinde bulunuyor. Sabancı Holding katkılarıyla gerçekleştirilen, Sabancı Üniversitesi öğretim görevlisi ve sanatçı Murat Germen’in çağrısıyla buluşan, yolu Sabancı Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı programından geçmiş 22 sanatçının arasında Yeşil Gönenli, Deniz Ezgi Sürek, Didem Erbaş, Ege Kaynar, Eren Sulamacı, Eser Epözdemir, Neslihan Koyuncu Bali, Nora Bryne gibi isimler bulunuyor.

**

[email protected] BAŞLIYOR

[email protected], sanatseverleri ve koleksiyonerleri, tanınmış yerli ve yabancı sanatçıların eserleriyle bir araya getirmek için, beşinci edisyonuna 8 Eylül’de kapılarını açıyor. Farklı disiplinlerden sanatçıları ve kıymetli eserlerini merkezi bir lokasyonda sanatseverlerle bir araya getiren organizasyon, Akaretler Sıraevler’in A11, A19, A25-27, A35, A37-39, A55 numaralı binalarında ücretsiz gerçekleşecek. 19 Eylül’e kadar açık kalacak olan etkinlikte, A11’de Zilberman Gallery, A19’da AICA Türkiye Başkanı Sinan Eren Erk küratörlüğünde Yildiz Holding Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan bir kesit, A25-27’de Sanatorium, Mine Sanat, Empire Project, Martch Art Project, artSumer, X-ist, A35’de Vision Art Platform, A37-39’da Pi Artworks, Merkur, Pilevneli, Ferda Art Platform, Mixer, F2 Anim House - Galeri Nev Istanbul, A55’de Şerife Ercantürk Bilgili, İdil İlkin, Sanatatak, Krank Art Gallery  ve BB Project yer alacak.

**

İKSV Caz Festivali Sunar: Stefano Di Battista ile ‘Morricone Stories’

Günümüz Avrupa cazının önde gelen alto saksofonistlerinden olan Stefano Di Battista, on üç yaşındayken, hayatı boyunca yoldaşı olacak enstrümanı saksofon ile tanıştı. Kariyerinin dönüm noktasında yolu orkestra şefi ve trompetçi Ennio Morricone ile kesişti. Battista ve grubu, 14 Eylül akşamı sahne alacağı Swissotel The Bosphorus-Sultan Park’ta, geçtiğimiz yıl vefat eden Morricone’yi, bestelediği film müziklerinden bir repertuarla anacak. Etkinliğin açılışı ise Türkiye caz sahnesinin önde gelen isimlerinden Ferit Odman öncülüğündeki beşliye emanet.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR