Sanatta kısa kısa

Tuna SAYLAĞ Sanat
18 Ağustos 2021 Çarşamba

Maya Belsıtzman ve Matan Ephrat 5. Bozcaada Caz Festivalinde

Cazın ustalarını, çeşitli atölye, söyleşi, panel, gastronomi etkinlikleri ve keşif rotalarında, dallarında uzman birçok ünlü ismi konuk edecek olan Bozcaada Caz Festivali, 20-21-22 Ağustos tarihleri arasında T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla, 3dots ve fermente tarafından düzenlenecek. Ünlü İsrailli müzisyen çift Maya Belsitzman & Matan Ephrat 21 Ağustos’ta seyirciyle buluşacak. Çellosu ve eşsiz sesiyle Maya’ya, eşi Matan perküsyonuyla eşlik edecek. Dünya çapındaki birçok festivale konuk olan ikili konserlerinde, köklerinden ve dünyayı dolaştıkları yolculuklardan ilham alan özgün şarkılarını seslendiriyor. Festivale ayrıca, ‘İstanbul Sessions’ projesiyle saksafoncu İlhan Erşahin; Cereyanlı’ projesiyle Alp Ersönmez; vokalde Elif Çağlar, tuşlu çalgılarda Çağrı Sertel, basgitarda Alp Ersönmez ve davulda Volkan Öktem’in olduğu Sonic Boom; Sertel’e solo projesinde eşlik eden Korhan Futacı; Bozcaada Ensemble ile sahne alacak olan Kalben & Ceylan Ertem & Seçil Akmirza ve akustik konseriyle Büyük Ev Ablukada katılacak. Daha birçok seçkin ismin yer alacağı festivalin biletleri Passo’dan satın alınabilir. bozcaadacazfestivali.com

Ünlü Keman Sanatçısı Joshua Bell geliyor!

Klasik müzikle ilgilenmeyenler tarafından ‘Metrodaki Kemancı’ olarak tanınan ve dünyanın en iyi keman virtüözlerinden biri olarak kabul edilen Joshua Bell, 27 Ağustos akşamı Harbiye Açıkhava Tiyatrosunda, kariyerinin en özel performanslarından birini sergilemek üzere İstanbul Night Flight konserleri kapsamında İstanbul’a geliyor. Daha önce de şehrimizde birçok kez sahne alan sanatçıyı şimdiye kadar izlemeyenler için bu performansı kaçırmasın!

Şimdi ve Buradayız Aşkım!

 

Müzede Sahne, ‘Şimdi ve Buradayız Aşkım! temasıyla 17-22 Ağustos tarihleri arasında SSM’de.

Sakıp Sabancı Müzesinin düzenlediği açıkhava etkinliği ‘Müzede Sahne’, 5. yılını kutluyor. Emre Koyuncuoğlu’nun sanat yönetmenliğinde gerçekleştirilen etkinlikte, Meltem Cumbul’dan ‘Ben ‘Sevgili Milena’; Dot’tan ‘Sesin Resmi’; SFRPZTF’den ‘Eylül’ gibi oyunların yanı sıra 21 Ağustos akşamı Soprano Linet Şaul, Bülent Oral, Faran Suyolcu ve Ayşe Lebriz Berkem’in rol aldığı ‘Shakespeare’le Aşk ve Müzik’ adlı gösteri de seyirci ile buluşacak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR