Büyükada Talmud Tora etkinlikleri devam ediyor

Büyükada Talmud Tora, geçtiğimiz hafta pandemi şartlarından taviz vermeden açık havada gerçekleşen ´Beraha´ etkinliği ile şükretmenin önemi konusunu ele aldı.

Luiza Uçki Toplum
11 Ağustos 2021 Çarşamba

Büyükada Talmud Tora’nın yeni etkinliği ‘Beraha’ geçtiğimiz hafta, keyifli bir ortamda gerçekleşti. Açık havada, çocuklara ağaçta ve toprakta yetişen birçok meyve sebzenin yanı sıra ekmek, bisküvi gibi farklı yiyecek çeşitleri tattırılarak uygulamalı olarak bu yiyeceklere ait şükür duaları öğretildi.

İnteraktif şekilde düzenlenen ve gerçekleşen etkinlikte bir şeyi yemeden önce neden şükredilmesi gerektiği ve dua etmenin önemi üzerinde duruldu.

Bunun yanında Büyükada Sinagogunda çocuklar ve gençlerin ön planda yer alacağı ‘Özel bir Şabat’ gününün yaklaştığı hatırlatıldı.

Planlanan bu özel Şabat’ta Teva tamamıyla Talmud Tora çocukları ve gençlerinin olacak. Her zamankinden farklı olarak, Teva yönetimi, peraşa, deraşa ve diğer tüm mitsvalar çocuklarımız ve gençlerimiz tarafından gerçekleşecek. Büyükada Hesed Le Avraam Sinagogu Yönetimi önceden rezervasyon yaptıran ve o gün sinagogda bulunanlar arasında iPhone ve airpod çekilişi yapılacağını, kura numaralarının bu faaliyetle ilgili kişiden alınabileceğini belirttiler. Ayrıca Şabat öncesi kaydını yaptırmış, o gün sinagogda bulunan ve çekilişte adı çıkan kişinin ödüle hak kazanacağını, konu ile ilgili tüm bilgilere Büyükada Hesed Le Avraam Sinagogundan ve Türk Yahudi Toplumu bülteninden ulaşılabileceğini de ifade ettiler.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR